Давайте почнемо з того, хто такий дистриб'ютор. У перекладі це означає "розподіл". У реальності ж, дистриб'ютором виступає юридична особа, що займається продажем товарів широкого вжитку, які купується за рахунок купівлі-продажу і особливої угоди будь-якого терміну за свій рахунок і з подальшим збутом товару. Збут може бути яким завгодно: і оптовим, і мережевим, і роздрібним та ін. Але в будь-якому випадку цінова політика ведеться або ґрунтується на рекомендаціях виробника товару.

Щоб зрозуміти, як добре працює конкретний дистриб'ютор, перевіряються такі показники , як обсяг продажів товару і рівень дистрибуції (як за якістю, так і за кількістю) на ввіреній дистриб'ютору території. Дистриб'ютор починає свою роботу, як тільки оформляється купівля товару для його подальшого перепродажу. Дистриб'ютори можуть поширювати товар на певній території самі, або наймати для цього посередників чи власних агентів.

Як стати дистриб'ютором

Щоб стати дистриб'ютором, необхідно для початку знайти виробника товару. Як тільки ви знаходите відповідну компанію, складіть у відношенні них комерційну пропозицію до співпраці. Що необхідно вказати в даному реченні:

1. Важлива інформація про вашу компанію або про підприємництво (як ви пам'ятаєте, дистриб'ютором може бути тільки юридична особа);

2. Сфера діяльності і територіальна поширеність;

3. Обороти компанії, її мобільність;

4. Клієнтура (дуже важливо вказати і розповісти докладно про своїх клієнтів, щоб привернути інтерес до себе).

Крім такої пропозиції необхідно підготувати огляд інтересуемого вас ринку, вивчіть його тонкощі, зберіть обсяги збуту товару, обробіть територіальну закономірність і т .буд. Якщо ви, приміром, бажаєте працювати не в конкретному регіоні міста, а бажаєте стати регіональним представником (віддалений місто), то зацікавите виробника товару своїми знаннями про регіон і попиті на товар в ньому.

Завжди цікавтеся товаром у виробника, навіть якщо ви самі вже все дізналися. Запитуйте якомога більше, але по темі, покажіть свою зацікавленість.


Питання можуть стосуватися як товару, так і його якості, доставки і поставок, реклами, логістики, конкурентоспроможність, лояльними умовами та пропозиціями. Далі настає найголовніше в тому, як стати дистриб'ютором: організація первинного контакту товару з клієнтурою. Найпростіше вчинити так: візьміть участь у виставці аналогічного товару. Так ви зможете дізнатися про конкурентів, показати свій товар обличчям і знайти клієнтів. Припустимо, ви вже налагодили необхідний контакт, а значить, настав час переговорів, що ведуть до дистриб'юторської угоди. Головне в цьому моменті - не зіпсувати зв'язок між вами, а налагодити контакт до ідеального стану.

Дистрибуція в сучасному світі

Так, уклавши договір з виробником, ви стаєте офіційним дистриб'ютором товару і отримуєте сертифікат відповідності. Дистриб'ютор може бути генеральним і ексклюзивним. Працювати ви можете за двома схемами. Перша - це покупка у виробника товару з дистриб'юторської знижкою і отримання безкоштовних зразків товару. Друга схема роботи представлена установою нового підприємства, яке стає дочірнім підприємством виробника. Так само популярним варіантом на сьогоднішній час є пайова участь дистриб'ютора.

Не дивлячись на наявність у вас безкоштовних зразків товару, цього не достатньо для початку роботи. Ви повинні будете закупити першу партію товару у виробника. Її вам і необхідно пропонувати клієнтам. Так що, бажаючи стати дистриб'ютором, необхідно мати початковий капітал, хоча б на закупівлю товару.

Чому дистриб'юторство так популярно в сучасному суспільстві? Справа в тому, що ця робота не забирає багато часу, вона може бути лише частиною вашого доходу, додатковим заробітком або основним. Останнім часом все частіше дистриб'юторами стають дівчата і жінки, що займаються збутом косметики, що надає користь іншим жінкам і доставляє задоволенням самим робітницям. Дохід дистриб'ютора залежить безпосередньо від продажів, а продажі, відповідно, від того, скільки часу ви приділяєте роботі.