Бізнес, який буде успішним і прибутковим в будь-якому випадку - це відкриття свого салону краси або перукарні. Будь-яка жінка хоче виглядати свіжо, молодо, привабливо і цікаво. Чоловікам так само часом необхідно привести себе в порядок, підстригтися, зробити манікюр та ін. Тому відкрити перукарню в "порожньому" районі - вигідно. Можна відкрити цей салон у своєму дворі, проте якщо у вас там уже немає іншої перукарні. Адже навіть якщо ви почнете залучати знайомих, друзів, сусідів до себе, вони швидше за все віддадуть перевагу ходити туди, куди звикли, де серед працівників вже знайшли друзів. А до себе ви їх заманите тільки більш низькими цінами, і то підуть до вас вони на свій страх і ризик, тому які працівники будуть у вас - ще не відомо. Якщо ви створюєте бізнес в кредит, то повинні напевно знати, як позбутися кредиту в наслідку, розплатитися за всіма рахунками.

Послуги перукарні.

Визначтеся, які послуги ви будете надавати своїм клієнтам. Так якщо у вашому районі є проста перукарня, де підстригають здебільшого, то ви можете відкрити перукарський салон, де будуть робити шикарні укладання та зачіски на свята, де буде стояти столик або окремий манікюрний кабінет. Можливо, має місце бути і невеликому місця для візажиста, щоб клієнту було вигідно прийти до вас і зробити все відразу.

Вибираємо місце для перукарні.

Як уже згадувалося, перукарня може бути прямо у вас у дворі, це дуже зручно - ви завжди можете прийти на роботу, якщо щось трапилося, ви легко можете перевірити свій персонал, та й коли все під контролем ми відчуваємо себе впевненіше . Якщо ви відкриваєте недорогу перукарню, то це якраз ідеальне місце - двір спокійного району. Крім того, саме тут клієнтів багато завжди буде, так що навіть якщо тут буде стояти 3 перукарні, проблем з нестачею клієнтів не буде. Зрозуміло, що з нуля ви будувати приміщення не будете, ви напевно орендуєте приміщення, яке здається в оренду на першому поверсі будинку. При цьому зверніть увагу, що всі мережі мають бути якісними, у багато чи підходить вам приміщення, залежить безпосередньо від особливих параметрів приміщення. Щоб розрахувати яке за площею приміщення вам необхідно, враховуйте, скільки працівників тут буде обслуговувати клієнтів. Так на робочу пару працівник-клієнт потрібно в середньому 5,5 кв.м. Так само у вашому салоні передбачте невеликий хол, щоб тут могли почекати своєї черги або друзі вашого клієнта людина 3-5. У приміщенні салону повинен бути і санвузол призначений головним чином для персоналу, хоча деколи клієнтам він так само може стати в нагоді.

Обладнання, оздоблення і зацікавленість.

Краще всього зробити в приміщенні вашого салону новий дизайн, зробіть приміщення як мінімум приємним для знаходження тут.


Нехай це буде світлий робочий зал з професійними фотопортретами вже виконаних робіт, якими ви можете пишатися. Тут має бути кілька модних журналів із зачісками. Можна створити фото журнал вашого салону, де будуть фотографії всіх робіт перукарів, візажиста, манікюрного кабінету. Так клієнти зможуть по фотографіях робіт зробити вибір на користь того чи іншого майстра, попросити зробити ту чи іншу зачіску та ін. Що стосується меблів, то придбайте якісні шафки, столики і стільці, щоб вони не розвалилися через рік роботи. Це ж стосується і робочого обладнання, якого потрібно нехай і не багато, але у відмінній якості. Так само пам'ятайте, що під час очікування результату клієнта потрібно якось розважати, але клієнти не завжди хочуть "базікати про все на світі", так що може стати в нагоді телевізор або музика.

Робочий склад вашої перукарні.

Найважливіше для вас - це хороший колектив, дружний і веселий, і при цьому високий рівень його роботи. Так що можна як переманити працівників з інших перукарень за допомогою реклами, так і найняти абсолютно нових і постійно відправляти їх на всіляких майстер-класи, щоб вони вдосконалювали свої вміння. Пам'ятайте, що для вас, як керівника, важливо підібрати таких фахівців, які б не лаялися через клієнтів, при них і наодинці. Ваш колектив має стати згуртованим і дружним, але не до такої міри, щоб вони весь день говорили між собою, тому розмовляти вони повинні тільки з клієнтами! Завдяки підібраному складу, він протримається у вас дуже довго без проблем. Можна взяти в колектив серйозних подруг, але пояснити їм, що говорити про життя можна в перерви або коли немає відвідувачів. Вони зрозуміють.

Фінансова сторона бізнесу краси.

Сюди в першу чергу відноситься зарплата працівників. Дійте за такою схемою: оклад і відсотки від зароблених грошей за день. Так працівники будуть прагнути працювати, а не базікати. Але пам'ятайте, якщо оклад буде виходити в 1000 руб. в день, а відсоток буде мізерним, то бажання працювати активно не виникне, але якщо оклад буде 300-500 рублів, а з відсотками можна буде отримати ще 500-800 рублів, то працівники будуть працювати краще і швидше. Що стосується окупності вашого бізнесу, то тут при несильному тиску на персонал ви легко окупитися років за два. Хоча у кого-то справа піде легше і окупиться перукарня вже за рік, а у кого-то трохи складніше і доведеться почекати років зо три. І не забувайте про первісних витратах на оренду, ремонт, закупівлю обладнання та меблів, а так само рекламу свого бізнесу.