Сперечатися про те, давати дитині кишенькові гроші чи ні - можна вічно. Одні впевнені, що грошей у дитини бути не повинно взагалі, інші впевнені, що дитина повинна впевнено себе почувати на вулиці і в школі, він повинен купувати те, що хочеться, наприклад, сік або шоколадку.

Але ви повинні розуміти, що гроші для дитини - це не пустощі, це не означає, що ви його балуєте, це лише підштовхує дитину до самостійності, коли він вчиться на чомусь заощадити, а щось витратити.

Ми і діти.

Необхідно завжди порівнювати себе з дитиною. Звичайно, ми працюємо і тому у нас з'являються гроші, ми знаємо, як їх нелегко заробити і тому економимо, щоб хоч щось відкласти на необхідні витрати. Можливо, саме це і підштовхує батьків обмежувати дітей у їх захоплення, витратах і бажаннях, проте як навчиться витрачати і заощаджувати гроші ваш малюк, якщо ви не будете довіряти йому гроші? Дитина ж розуміє, що кишенькові гроші у нього будуть завжди, якщо ви будете давати їх на постійній основі, без поневірянь та іншого. Це вигідно дитині - він завжди при грошах, якщо звичайно, не витрачає їх за один-два дні. Діти розуміють, що гроші є завдяки батькам. Це дає дитині розглядати батьків як безпека в майбутньому, що не завжди добре.

Кишенькові гроші та їх вплив.

На жаль діти, які отримують гроші як тільки побажають або регулярно, не можуть зрозуміти, яке це- заробляти.


Вони вчаться тому, що можна попросити батьків і гроші - у кишені. Але куди вони денятся, коли грошей у батьків не буде, коли батьків не стане і доведеться жити самостійно? Діти ТКІМ чином не можуть цінувати гроші. Однак є й позитивні моменти постійної видачі грошей дитині: він починає розбиратися в грошах, рахувати і збирати. Тому є необхідність видавати кишенькові гроші дитині не беззаперечно і постійно, а за заслуги. Завдяки такій системі ваша дитина навчиться найголовнішого - цінувати гроші, адже він буде їх заробляти.

Як може заробити гроші дитина.

Дитина може працювати офіційно, а може працювати на вас або знайомих. У першому випадку дитина може продавати свої гарні малюнки, виступати на сцені з хорошими номерами, розносити газетки і продавати їх. Але для цього потрібно мати талант, яскравість, хоробрість, потрібно так само убезпечити дитину від небезпеки на вулицях, коли дитина займається продажем газет. Більш простий роботою може стати допомогу батькам по дому, миття машини для тата (наприклад, протирання салону), а так само можна платити дитині за гарні оцінки і віднімати за погані. Завдяки останньому варіанти дитина буде не тільки цінувати і економити свої кишенькові гроші, але й буде намагатися краще вчитися в школі.