Почнемо з того, що розберемо, що ж таке депозит. Правильно називати не просто "депозит", а "банківський депозит". Це не що інше, як банківський вклад. Виходить, що депозит - це ваші гроші, просто лежать вони для зберігання в банку. Якщо у вас велика сума грошей, то ви можете передати її на певних умовах або на певний термін банку, в якому з вашими грошима точно нічого не станеться.

Замість того щоб зберігати гроші без користі у себе вдома, їх можна вкласти в банк, який буде нараховувати вам за це відсотки, а значить, ваші гроші не тільки не втратять цінність, але ще й трохи збільшаться в розмірах. У цьому сутність депозиту.

Термін депозиту.

Ви повинні визначити, на який термін відкривати свій депозит, щоб це було вигідно вам. Щоб визначити термін, просто уявіть, як скоро вам будуть потрібні гроші. Це час і стане крайнім для депозиту, адже ви зможете зняти свої гроші спокійно і з відсотками. Припустимо, ви хочете через півтора року придбати квартиру, тоді і депозит повинен бути 1-1,5 року. Якщо гроші знадобляться вже через місяць, то терміном виступить цей місяць. Банки йдуть на поступки своїм клієнтам і пропонують гнучку систему термінів депозитів. Можна просто у вигляді терміну депозиту назвати той чи інший день будь-якого року, наприклад, на ваш день народження через 14 років. Можна відкривати депозити і на 43 і на 54 і на 72 дня - будь-який термін, який зручний вам.

Тип депозиту.

Важливо правильно підібрати потрібний тип депозиту. Типи розрізняються по тому, що ви можете робити з грошима, які стали депозитом банку. Існує кілька типів, які ми і розглянемо. Ви можете вибрати депозит, на який протягом терміну можна доповідати гроші. Завдяки цьому, протягом обраного вами терміну депозиту ви можете перераховувати на свій депозит додаткові суму грошей. Другий варіант депозиту - коли крім додаткового вкладення грошових коштів на депозит ви так само маєте право знімати деяку суму. Так що ви як доповідаєте деякі гроші на депозит, так і знімаєте гроші при необхідності з депозиту. І останній, класичний варіант депозиту, коли ви одного разу кладете гроші на рахунок, і більше не керує ним до закінчення терміну депозиту. Якщо на депозиті ви хочете заробити, то вам варто вибрати класичний варіант, якщо ви хочете просто зберегти свої гроші, то вибирайте варіант з можливістю поповнення коштів, а от якщо ви просто живете і користуєтеся, то вам підійде той депозит, з якого ви можете знімати гроші.

Банк, в якому буде зберігатися депозит.

Важливо правильно вибрати той банк, в якому буде зберігатися ваш депозит.


Необхідно шукати надійний банк - в будь-якому випадку, навіть якщо сума вашого внеску менше 700 тисяч рублів. Чому саме ця сума? Справа в тому, що держава страхує ваш депозит, якщо він менше зазначеної суми, в обсязі ста відсотків. Тобто ви ніяк не зможете втратити свої гроші, а це великий плюс. Гроші будуть повернуті нашою державою, тому при цій сумі шукайте банк з високими виплатами за вкладами. Вам це вигідно і в той же час безпечно. Якщо ж у вас сума депозиту більше 700 тисяч рублів, то подумайте над тим, щоб просто розділити гроші на кілька частин і убезпечити їх за рахунок держави, або шукайте такий банк, який надає клієнтам захист від втрати грошей.

Пошук вигідного вкладу.

Важливо підібрати для свого депозиту вигідний варіант вкладу. Але шукати його ви повинні самостійно, навряд чи банк допоможе вам з цим щиро. Пошук можна здійснити в мережі Інтернет, оточенні, пресі. Не довіряйте рекламі - вона витягає в "світло" те, що і так погано йде або те, що не так вигідно, як шукане вами. Маркетологи знають, як зробити рекламу ефективніше. Найчастіше потрібна інформація приховується поруч з нами, наприклад, ми кожен день знімаємо гроші в магазині, але не помічаємо скромною листівки з опис по-справжньому вигідного вкладу. Озирніться і знайдете зручний варіант. Можна пошукати інформацію в Інтернеті, де клієнт тих чи інших банків описують, що їм сподобалося найбільше, а де є недоліки. Але будьте обережні, зустрічаються помилкові відгуки про вклади, щоб на них потягнулися клієнти. Так само багато корисного можна дізнатися з преси, але читати слід фінансові газети, а не "мильні" журнали.

Договір депозиту і відсотки.

Важливо ознайомитися з тим, на що ви підписуєтеся. Для цього не полінуйтеся і не соромтеся, а перечитуйте договір депозиту цілком від початку і до останнього рядка дрібним шрифтом. Якщо вам договір забирають в бухгалтерію на друк, то коли його принесуть назад, знову його перечитайте. Іноді таким чином договору підмінюють на інші, які виявляться невигідними, а ви вже підписуєте те, про що вам стане відомо лише наприкінці терміну депозиту. І останнє, але не за важливістю: дізнавайтеся про комісію вашого внеску. Деякі банки знімають комісію за перевірку рахунку, за зняття з нього грошей, за зберігання депозиту більше якого-небудь терміну та інше. Якщо не хочете відраховувати свої гроші банку, ділитися з ним, будьте готові уточнити про таку "дрібницю" як комісія з депозиту. Комісію можуть знімати навіть за те, що ви керуєте готівкою, коли вкладали безналом і навпаки, так що будьте уважними.