Ви напевно вважаєте, що робота - це завжди важко і складно? Але це не так, ви завжди можете заробляти на улюбленій справі. Наприклад, хороші кухарі із задоволенням підробляють кухарями на святах, печуть торти на замовлення, прикрашають стіл і пр. Виходить, що улюблене хобі може стати справжнім джерелом доходів.

Оплата вашого хобі.

Те, що ви збираєтеся заробляти на хобі - дуже добре, але для початку вам буде потрібно певна база, в першу чергу, це наявність досвіду і товару (якщо ви будете заробляти товаром). Природно, ніхто вам не стане платити за це - це особисто ваше бажання. Спочатку ви будете робити щось для себе, розвивати свої здібності, досягати досконалості, потім почнете дарувати щось зроблене своїми руками близьким і друзям, а потім перейдете на стадію заробітку. Не переживайте, тому надалі окупається закупівля всіх матеріалів і ви ще залишаєтеся при грошах, не кажучи вже про вдячних словах і приємних відгуках.

Що може стати предметом вашого хобі.

Найцікавіше і приємне те, що предметом вашого хобі може бути все що завгодно. Звичайно, це має бути те, що у вас добре виходить, адже той, хто вміє робити пару простих сендвічів, не прагне стати приватним кухарем.

1. Ви повинні горіти бажанням "оживити" свою задумку. Обов'язково відвідуйте ті чи інші курси, які вам цікаві, відвідуйте семінари, які можуть підкріпити ваші знання. Так само студіюють інтернет простір, де постійно з'являються нові ідеї. Повірте, чим більше ви знаєте і можете, тим вище може оплачуватися ваше хобі. Ви навіть заробляти можете своїми знаннями, наприклад, якщо будете керівником якої-небудь колонки в журналі по темі, яка вам дуже близька. Чим ще можна заробляти?

2. Ви можете заробити гроші своїм вільним часом, я не пропоную вам кликати рекламні посилання, переглядати оголошення та ін. Ви можете стати таємним покупцем, який відвідує ті чи інші заклади, як клієнт, після чого дає повну характеристику послуг. Такий спосіб заробітку має багато пропозицій, як від незалежних джерел, так і від самих власників магазинів, центрів та ін.

3. Якщо ви товариська особистість, чому б не заробити своєю чарівністю. Є люди, яким необхідно просто виговоритися про свої проблеми, без непотрібних порад і моралей. Не обов'язково відкривати цілий центр моральної підтримки, досить невеликого клубу. Допомога може бути надана літнім людям, молодим парам та ін.

4. Якщо у вас хороша розвинена фантазія, можна почати свою справу по організації зустрічей, вечірок, свят і фотосесій. Ідеї завжди цінуються, причому - недешево. Кожна людина хоче бути унікальним у своєму прагненні (наприклад, весілля не як у всіх, незвичайне день народження, цікава задумка зустрічі випускників і т.д.).

5. Найприємніше заняття, яке може принести гроші - це рукоділля. Багато жінок зараз знову починають захоплюватися в'язанням, вишиванням, виробами, які й виглядають чудово, і коштують недешево. Але за це варто платити, адже це речі, зроблені з почуттям, руками людини, іноді - спеціально для конкретної особистості або за спеціальним замовленням. Ми завжди готові переплатити за якість і дизайн, незвичність і фантазію.

Як заробляти своїм хобі правильно.

Для того щоб у вас все вийшло, важливо грамотно прорахувати кожну деталь.


Починати варто з малого, проте багатьом це може здатися складною витівкою і все залишається на етапі задумки.

  1. У першу чергу необхідно розрахувати собівартість ваших послуг. Собівартість може розраховуватися як на місяць, так і за конкретну кількість товарів, за одну послугу та ін. Собівартість - це не просто вартість тих чи інших потрібних вам речей, але і всі витрати, пов'язані з хобі (проїзд на метро, підручні матеріали, розрахунок шлюбу, якщо купуєте щось оптом та ін.). Тобто ви повинні прорахувати кожну дрібницю. Зрозуміло, що для близьких людей ви будете робити подарунки або віддавати речі по собівартості, але вже на їх друзях можна робити гроші.
  2. Далі вам важливо розрахувати вартість свого часу. Не обов'язково до кожної отриманої речі або наданої послуги додавати 1-2 тисячі рублів. Перерахунок часу повинен бути правильним, грамотним і чесним. Робиться це так: порахуйте, скільки ви витрачаєте часу в день або на місяць на саму роботу. Ви можете місяць малювати картину на замовлення, в той час як реально працювали над нею всього 2-3 дні на місяць. У ваш час, витрачений на хобі має ставитися і час, які ви витрачаєте на будь-які закупівлі, збір інформації, підготовку (але якщо ви зустріли в цей час знайомого і зайшли випити кави в кафе, даний проміжок не враховується). Отже, припустимо, вартість 1 години роботи ви оцінюєте в 200 рублів, помножте цю суму на кількість годин, яку ви витрачаєте на ту чи іншу роботу для 1 замовника. До отриманої суми додається собівартість товару або послуги. Це остаточна вартість вашого хобі. Але не можна новою ціною приголомшує старих клієнтів, тому для них залиште колишню ціну (з початковою націнкою), якщо вона вигідніше їм, а для нових клієнтів повинні бути нові ціни.
  3. Чим далі ви будете рости в своєму розвитку хобі , тим швидше зростатиме вартість вашого хобі. Так ваше хобі має дорости до того, щоб перекривати ваші життєві потреби, потреби. Наприклад, розрахуйте, скільки ви витрачаєте на місяць на їжу, комунальні послуги, проїзд та ін. Порахуйте, яка різниця між доходами від хобі та витратами на життя. Цю вартість ви можете розділити на свої замовлення або роботи і тим самим збільшити їх вартість. Якщо бажаєте, то цілком можете звільнитися з основного робочого місця, щоб забезпечувати себе своїм хобі.
  4. Наступна стадія заробітку на хобі - це можливість накопичення на що-небудь за рахунок улюбленої справи. Звичайно, ви знову підвищуєте вартість своїх послуг, але пропорційно якості, при цьому намагаючись не зачіпати себе у вільному часі. По ідеї, нова націнка залежить тільки від людини, адже тільки ви знаєте, на що і в який проміжок часу хочете накопичити. Якщо у вас є клієнти, які готові переплатити в рази за індивідуальні послуги чи товари, то сміливо вирішуйтеся на ці умови. Так ви зможете не втратити старих клієнтів (часом вони йдуть через невідповідних їм цін), роздобути нових і більш забезпечених, а так само накопичити гроші.