Для багатьох з нас, величезна проблема на робочому тижні або перед здачею звітностей - це тотальне невміння закінчити всі в строк. Часом доводиться затримувати на роботі після закінчення своєї зміни, приходити на роботу у вихідні або брати роботу додому з однієї простої причини: ви не встигаєте зробити все необхідне на роботі в робочий час.Як все встигати на роботі? Це питання цікавить багатьох людей і сьогодні ми повинні визначити пріоритети, розставити всі "розділові знаки" і розпланувати своє життя так, що встигати відпочивати вдома, виїжджати у відпустку вчасно, після роботи зустрічатися з друзями, а працювати тільки на роботі.

Робочий графік.

Для того щоб після роботи не затримуватися, дотримуйтеся свого робочого графіка. Як зробити це і при цьому все встигати на роботі? Дуже легко: приходьте на роботу вчасно. Саме з тієї причини, що ви постійно затримуєтеся, робить вас зобов'язаним, так приходячи на 15-30 хвилин пізніше на роботу, ви можете затриматися після неї на цілу годину. Висновок: завжди приходите на роботу заздалегідь. В цей час ви повинні переодягтися, перевзутися, привести себе в порядок, підготувати своє робоче місця і рівно в "початковий годину" приступити до роботи, щоб це не було. Справа в тому, що даючи собі можливість хоч один раз затриматися, ви змушуєте себе до ще парі таких затримок, а після цього і зовсім можна взяти в звичку приходити на роботу пізніше потрібного. Багато створюють проблему для себе зі своїх звичок, вони після кожної перерви затягують з роздумами, розмовами або ще однією чашкою кави, в результаті перерву затягується, їх робочого часу не вистачає і доводиться залишатися на роботі ще на 1-2 години. Так само прийміть за звичку не стежити за годинником на роботі, тому що, по-перше, це ніяк не допоможе, а по-друге, це допоможе пролетіти часу менш помітно, як якщо б ви безупинно стежили б за часом на годиннику.

Розплануйте можливі запізнення або затримки на робочому місці.

Ніхто не сперечається, що іноді просто необхідно затриматися на роботі - це нормально. Якщо затримуватися доводиться поверх основного виконаного і відпрацьованого графіка, тоді за затримку на робочому місці вам ще й оплатять. Якщо є необхідність спізнитися, не робіть це постійно. 1-2 рази на тиждень - це нормально, але й то лише у випадку, коли ваша присутність на роботі не заважає раннім домовленостям і рідними та близькими. Тому плануйте, плануйте і ще і ще плануйте свій графік - це рецепт того, як усе встигати на роботі. Можна розпланувати навіть те, як ви будете працювати, скільки часу будете відпочивати і до кого часу в такому випадку підете додому. Розрахуйте відразу дві ситуації:

1. ви працюєте строго за робочим графіком, тобто 9:00 прихід на роботу, з 13 до 14 годин - обідній час, є можливість взяти півгодинну перерву або розділити його на 2 15-хвилинних перерв, а робочий день закінчується о 18:00. Це приблизно середньостатистичний графік роботи державних і муніципальних установ, заводів тощо.

2.


ви працюєте з постійними затримками: приходьте до пів на десяту, обід затягується на зайві півгодини, півгодинну перерву триває годину, і в результаті на роботі ви сидите на 1,5-2 години довше запланованого. Так працюють ті, хто не вміє планувати свій час.

Отже, ваша мета укладатися в робочий графік, йти з роботи вчасно і встигати і відпочити і попити чай/каву за відведений час разом з цікавою бесідою з колегами, наприклад.

Спілкування з колегами.

У багатьох на роботі з'являються справжні друзі на роботі. Але необхідно знати, що встигати на роботі допомагає дружня обстановка в колективі без відриву від роботи. Тобто поговорити з одним про щось цікаве, обговорити матч або нове платтячко ви можете під час перерви або після роботи. На робочому місці відразу візьміть в звичку нічого особистого не обговорювати. Не всі колеги можуть виявитися справжніми друзями, так після роботи вони підуть додому, а ви на самоті залишитеся доробляти те, що не встигли. Рідко які колеги допоможуть вам з роботою, щоб ви не затримувалися на роботі. Статисти виявили одну закономірність: людина, яка в офісі вважається душею компанії, найчастіше залишається на роботі після закінчення своєї зміни. Чому? Справа в його активності та товариськості, через яку він з усіма затримується на зайві 3-4 хвилини, і на ділі виходить довгі затяжний розмова з усім колективом. Краще вчинити так, щоб все встигати на роботі: Зберіться колективом після роботи і обговоріть те, що хотіли. При цьому можна направлятися до найближчого метро, стоянці або відправитися в кафе, повечеряти і між тим поспілкуватися. При іншій ситуації, коли людина, як ви бачите не справляється зі своїм завданням, не лізьте до нього зі своїми порадами, якщо він зрозуміє помилку - сам звернеться за допомогою, а якщо не зрозуміє, то і вашу допомогу не оцінить.

Особисте життя на робочому місці.

Багато сильно затримуються на роботі після робочого часу з простої причини: були надто зайняті своїм життям, друзями, родиною. І справа тут як у думках, так і в спілкуванні з близькими. Скучили за близьким вам людям - зустріньтеся після роботи, що не базікайте по телефону 2:00 безперервно. Набагато складніше буває вибратися саме з думок про близьких, коли, приміром, недавно ви посварилися. У цій ситуації допоможе така стратегія: занурення в робочі проблеми. Завдяки цьому ви і про проблеми зможете на час забути, і роботу будете виконувати швидко і в строк. Ще одне ситуація: ваш партнер працює там же де й ви, бо ви часто відволікаєтеся від роботи один на одного. Це дуже складне питання, коли між парою горить вогонь, і вони жадають спілкування, але необхідно боротися з собою. Домовтеся: щоб все встигати на роботі, необхідно уникати спілкування там один з одним, як з коханими, потрібно спілкуватися тільки на робочі теми. А ось після роботи разом відправляйтеся додому і говорите і робіть там що завгодно.