Планшет став улюбленою іграшкою вашої дитини? І ви, безумовно, пишаєтеся своїм малюком, який начебто ще й ходити толком не навчився, і ще дуже далекий від навичок читання і письма, а з навороченим комп'ютерним гаджетом справляється на два рахунки? І демонструєте свого юного генія, точніше придбані їм навички, всім і кожному?

Звичайно ж, уміння маленької дитини поводитися з планшетами, смартфонами та іншими сенсорними технологіями на "ти" цілком заслужено повинно викликати деяку частку захоплення і радості, оскільки далеко не всі дорослі можуть похвалитися подібними досягненнями. Однак, не варто дуже вже старанно потурати цьому дитячому захопленню. Обмежувати спілкування дитини з комп'ютерною технікою - одна з основних завдань, яке повинен виконувати кожен піклується про своє чадо батько.

Справа в тому, що раніше прилучення маляти до сучасних комп'ютерних гаджетам зовсім небезпечно, оскільки надалі таке, здавалося б, цілком невинне хобі може спровокувати вкрай неприємні наслідки для його здоров'я. Відгородити маленьких дітей від тривалих контактів з технікою - така вимога на адресу батьків посилають вчені, які займаються питаннями дитячого здоров'я.

За словами фахівців, використання дитиною пристроїв з сенсорним управлінням призводить до неправильного розвитку м'язових тканин, що згодом загрожує порушеннями в роботі механізму функціонування пальців та рук.


Інакше кажучи, можуть виникнути труднощі з розвитком дрібної моторики. З часом "завдяки" цьому фактору дитина може відчувати труднощі в процесі реалізації такого елементарного дії, як уміння писати, а також уміння правильно тримати в руках ручку. Чому так? Коли малюк велику частину свого часу витрачає на спілкування з планшетом, коли він віддає перевагу малюванню на екрані, а не традиційному способу малювання на папері, та група м'язів, яка відповідає за нормальне функціонування дрібної моторики значно слабшає. Само собою зрозуміло, м'язи не атрофуються, але поряд з тим вони не отримують і достатнього "харчування" для свого розвитку.

Чи порятунок? Зрозуміло. Фахівці рекомендують батькам займати своїх малюків малюванням на папері - фарбами, фломастерами, олівцями або крейдою. Саме ці заняття будуть сприяти більш правильному і гармонійному розвитку дитини. А ось навчання дітей іграм на планшетах і смартфонах краще відкласти, принаймні, до тих пір, поки дитячий організм не сформується достатнім чином.

Особливо до даних порад варто прислухатися батькам тих крихіток, які ще не досягли 2 -річного віку. Що стосується дітей старшого віку, балувати їх комп'ютерними "аксесуарами" теж небажано. Не більше двох годин на день - такою максимум для більш-менш безпечного спілкування дитини з планшетом допускають вчені.