Ви знаєте, що таке кейтеринг? Напевно, ви знаєте, що це, але ніколи не чули правильна назва. У перекладі з англійської це слово перекладається як проставлення провізії. Кейтеринг - це частина громадського харчування, одна з галузей цієї галузі народного господарства.

Ви напевно вже чули про доставку їжі. Весь інтернет кишить оголошеннями і рекламою про доставку суші, піци, і інший їжі додому або в офіс на робоче місце. Так ось кейтеринг - це щось подібне, але в той же час більш широке поняття і значення слова.

Що таке кейтеринг.

Під кейтерингом розуміють цілий спектр послуг. Хоча пов'язано це розмаїття з одним і тим же - наданням послуг харчування на виїзді. Це приготування їжі, доставка її до клієнта, обслуговування клієнта під час їжі, сервіровка столу, оформлення та ін. Співробітники служби кейтерингу можуть виїжджати як на будинок, так і на підприємства, у великі компанії і їх підрядні організації, щоб нагодувати людей. Активно ця галузь почала розвиватися тільки в 20 столітті, коли починалося масштабне будівництво висоток. Розвиток отримало завдяки США, коли було необхідно годувати безліч фахівців і простих робітників. Дуже швидко інші жителі США, а потім і інших держав та країн зрозуміли, що так набагато зручніше здійснювати прийом їжі, тому всі вже в готовому і оформленому вигляді привозять туди, де ви знаходитеся і можна не сидіти на роботі без обіду.

Види кейтерингу.

Кейтеринг може розрізнятися в залежності від місця надання послуг, його способу і виду.


Так існує авіаційний кейтеринг, який всім відомий більше як бортове харчування. Так само варто відзначити харчування в соціальних установах - школах, кафетеріях, лікарнях, в'язницях, армії та ін. Кейтеринг передбачає декілька варіантів роботи: приготування їжі в будь-якому приміщенні, поза цим приміщенням, доставка їжі в офіс (найчастіше за контрактом), соціальне харчування, роздрібний продаж їжі в готовому вигляді, індивідуальний кейтеринг, тобто обслуговування на рівні "ВІП", а так само виїзд в якості бару, коли клієнтам привозять напої і коктейлі для вечірки. Приготування їжі поза приміщенням - це ресторанне обслуговування клієнтів. Цей вид кейтерингу так само має декілька видів обслуговування. Сюди можна віднести як фуршет або шведський стіл, пікнік, так і банкет, коктейль, барбекю, доставка їжі, кави-брейк.

Кейтеринг в Росії.

У нашій країні кейтеринг з'явився в кінці 20 століття, а популярним став тільки на рубежі 21 століття, коли поширився по іншим великим містам країни, крім Санкт-Петербурга. Так само приблизно в той же час, кейтеринг став користуватися попитом і в країнах СНД. Хоча в перший час російський кейтеринг був далекий за рівнем від іноземного. Він був спонтанний і неякісний, тому було віддано багато зусиль на розвиток даної технології. А ось до 2009 року в цій області з'явилася сильна конкуренція і якість послуг стало рости ще швидше і вище. Зараз в Росії працює більше 80 компаній, що займаються кейтерингом, у більшості з них є невеликі підрозділи.