Ефективна робота керівників і фахівців будь-якого підприємства залежить не тільки від наявності високої кваліфікації, але і від ступеня оснащеності офісів і виробничих площ сучасним обладнанням. Керівники зобов'язані відповідально ставитися до питання вибору офісного обладнання, яке повинно максимально спрощувати роботу співробітників і робити її комфортною і зручною.

Функції принтера

Сьогодні просто неможливо уявити кабінет керівників і фахівців без принтера. Чому ж тут дивуватися? Принтер і карта пам'яті дозволяють одержати роздруковані документи в такій кількості примірників, яка вимагає робочий процес. З їх допомогою можна виготовити якісні фотографії та ілюстративний матеріал. Однак функціонування принтера неможливо без картриджа, що представляє собою змінний блок, який заповнений спеціальною фарбою. Картридж дозволяє перенести інформацію з друкувального пристрою на паперовий носій.

Сучасні види картриджів

1. Матричний картридж - це закритий корпус, який упакований стрічками, просоченими фарбами.

2. Струменеві картриджі заповнені рідкими чорнилом. Деякі моделі оснащені чіпом, який дозволяє визначити кількість надрукованих сторінок і вкаже рівень чорнила. Середня кількість станиць, яке може забезпечити даний пристрій, близько 200.

3. Лазерні картриджі забезпечують друк за допомогою спеціального порошку. Конструкція даних пристроїв включає в себе циліндр, з нанесеним на нього фоточутливим шаром.


Деякі моделі мають чіп-лічильник, який допомагає сфокусувати лазер на фотоциліндра. Завдяки чіпу заряджаються саме ті області, на які буде наноситися тонер.

Крім уже названих видів картриджів випускаються також туби з тонером. Це одноразові пристрої, які являють собою пластикові упаковки, забезпечені тонерами і чіпами. Картриджі даного виду, якщо вони мають достатньо високі якісні характеристики, можуть використовуватися в великогабаритної копіювальної техніки. Такі картриджі повторної заправці не підлягають.

Також при виборі картриджа незайвою буде інформація про те, що картриджі можуть бути:

- оригінальними, тобто виготовленими самими виробниками копіювального апарату, цей самий дорогий вид даного пристрою;

- ліцензійними, зустрічається рідко, так як їх виробництво економічно невигідно;

- підробленими , які імітують зовнішнім виглядом відомі бренди, але не мають з ними нічого спільного;

- сумісними, які виробляються третьої фірмою за власними технологіями з використанням нових деталей і мало відрізняються за технічними характеристиками від оригінальних картриджів, але набагато нижче за ціною;

- відновленими, які зібрані з корпусу відпрацювало свій ресурс пристрої і нових деталей.

Можливо, представлена вище інформація допоможе вам не помилитися у виборі картриджа для вашого принтера.