Багато користувачів зіштовхувалися з проблемою копіювання файлів, що мають значні розміри, на флешку. Це пояснюється тим, що флешки стандартно мають файлову систему FAT32 і для копіювання на них файлу розміром більше 4 Гб вимагають зміни системи зберігання даних. Як форматувати флешку в ntfs?

Причини необхідності форматування FAT в NTFS

NTFS - більш передова файлова система, що прийшла на зміну застарілої FAT. Використовується вона для жорстких дисків сучасних ПК і здатна підтримувати диски, розмір пам'яті яких перевищує в 2097152 рази максимальні можливості файлової системи FAT. Так як форматувати флешку в ntfs безпечно, то варто користуватися саме цією системою.

Флешки - USB, MicroSD і інші форматують в системі FAT32, рідше - FAT16. Розмірні обмеження системи зберігання файлів FAT і є причиною відмови копіювати файли об'ємом більше 4 Гб. Для зміни ситуації флешку необхідно відформатувати, змінивши структуру збереження даних на NTFS. Перед форматуванням всю інформацію, що міститься на флешці, необхідно скопіювати на інший носій, оскільки в процесі зміни формату вона буде загублена. Тепер розглянемо, як форматувати флешку в NTFS.

Способи форматування флешки в NTFS в різних ОС

Якщо у вас стоїть ОС Windows Vista, 7 і 8, то процес форматування флеш-накопичувача особливих труднощів не складе. Як форматувати флешку в ntfs? Флешка вcтавляется в USB-роз'єм, натискається "Пуск" - "Комп'ютер" - клацнути по значку флешки "Форматувати". Після вибору файлової системи NTFS - натискаєте "Почати" - "Ок" і очікуєте закінчення форматування. Після появи напису про закінчення процедури флешка готова до запису файлів більше 4 Гб.

Система Windows ХР не має можливостей переводити файлову систему в NTFS за замовчуванням. Одним з варіантів виходу з ситуації є використання спеціальної програми, яку потрібно завантажити і встановити.


Після цього просто в категорії "Пристрій" потрібно вибрати правильно ім'я USB-пристрої.

Якщо ви хочете спробувати відформатувати флеш-пам'ять силами ХР, зайдіть в "Диспетчер пристроїв" і, знайшовши свою флешку, натисніть "Властивості" . Далі - "Політика" - "Оптимізувати для виконання". Натискаєте "Ок". Форматування флешки в NTFS не тільки дозволяє викачувати на неї об'ємні файли, але і сприяє деякому підвищенню її швидкодії.

Особливості флешки, відформатованої в NTFS

Як форматувати флешку в ntfs ми розібралися. Флешка, відформатована в NTFS, має деякі особливості, які потрібно обов'язково враховувати при її експлуатації. Такий флеш-носій не можна виймати з роз'єму без функції "Безпечне вилучення". Це може призвести до втрати даних. Можливий варіант відключення необхідності використовувати "Безпечне вилучення". Для цього потрібно зайти в "Панель управління" - "Система і безпека". Наступний крок - натисніть "Диспетчер пристроїв". У вікні "Дискові пристрої" потрібно відкрити флешку, натиснути на неї два рази, потім "Політика" - "Швидке видалення". Натисніть "Ок". Після цього флеш-накопичувач можна використовувати без застосування "Безпечного витягання". Якщо після форматування флешка як і раніше не приймає копійований файл - повторіть процедуру.

MicroSD не варто форматувати в NTFS, оскільки більшість пристроїв, з якими працює така флешка - телефонів, фотоапаратів, відеокамер - не приймають таку систему.

Флешка у форматі NTFS піддається більш швидкого зносу, тому її варто використовувати тільки для зберігання великих файлів, а не завантажувати на неї сотні невеликих документів. Ознайомившись з простими і безпечними методами форматування, ви отримаєте флеш-накопичувач, який здатний зберігати файли з обсягом інформації, що перевищує 4 Гб.