Провести операцію форматування жорсткого диска з використанням BIOS можна тільки із застосуванням завантажувального диска встановленої на комп'ютері операційної системи. Система BIOS призначена для забезпечення працездатності комп'ютера в цілому. Як форматувати жорсткий диск через bios?

Способи форматування диска через BIOS

Як форматувати жорсткий диск через bios? Щоб відформатувати диск необхідно зробити наступні кроки:

 1. Відкрити СD-диск і вставити диск з установочними файлами.
 2. Після появи відповідного напису натиснути клавішу "Del".
 3. У розділі BIOS знайти вкладку "Boot". Вибрати використовуваний дисковод в якості завантажувального пристрою.
 4. Після вибору принципу завантаження необхідно вийти і зберегти змінені параметри.
 5. Після проведених дій починається завантаження з інсталяційного диска.
 6. Після вибору пункту "Відновлення системи за допомогою клавіші R" і натиснути R.
 7. З'явиться питання про те, яку систему Windows потрібно відновити.
 8. Якщо операційна система одна, то нажать1.
 9. Якщо пароля адміністратора немає, потрібно натиснути клавішу "Enter", якщо ж він є - ввести його і потім натиснути "Enter".
 10. На запрошення системи ввести команду "Format: С".
 11. Натиснувши "Enter", ввести "y", що служить згодою на виконання операцій.

Є менш трудомісткий спосіб, як форматувати жорсткий диск через bios, із застосуванням програми ERD Comader. Для цього потрібно виконати наступні операції:

 1. Завантажити програму
 2. Записати її на порожній диск.
 3. Встановити завантаження в BIOS з дисковода.
 4. За допомогою завантаженого розділу "Робота з дисками" можна проводити форматування диска.

Як форматувати жорсткий диск через bios з використанням другого комп'ютера? Після підключення до іншого ПК в розділі "Мій комп'ютер" відобразиться ваш диск.


На ньому натисканням правої кнопки мишки вибирається процедура форматування.

Особливості системи BIOS

Для того щоб мати уявлення про ті процедури, які ви здійснюєте на комп'ютері при форматуванні диска, необхідно трохи ознайомитися з системою BIOS, яка є базовою системою введення і виведення. Вона створена з метою перевірки апаратного забезпечення функціонування комп'ютера. BIOS складається з програм, які служать для запуску в роботу керуючих систем кожного з встановлених на комп'ютері пристроїв. Вбудований в BIOS динамік виконує роль сигналізатора про виниклі неполадки в процесі контролю пристроїв. Сигнал може з'явитися в ситуаціях, коли немає можливості вивести сигнал про збій на екран монітора.

Система BIOS служить не тільки для перевірки працездатності пристроїв комп'ютера, але і здатна встановлювати деякі мінімальні параметри їх роботи, як, наприклад, частоту шини або деякі характеристики роботи мікропроцесора.

Система BIOS є однією з життєво необхідних систем комп'ютера, без якої неможлива його ефективна робота, і яка дозволяє діагностувати і виправляти збої при його функціонуванні. Ця програма зберігається на материнській платі, на мікросхемі. Якщо у вас є бажання або необхідність оновлення BIOS, то мікросхему необхідно перепрошити.