Для чого потрібна витяжка.

Перш, ніж облаштувати кухню, необхідно продумати всі деталі і нюанси. Якщо ви будете працювати з хорошими фахівцями дизайну, то у вас обов'язково запитають, чи потрібна вам витяжка. Тільки після цього ви зможете спантеличити себе питанням, як встановити витяжку, хто допоможе, і які варіанти існують.

Отже, витяжку варто встановлювати на будь-якій кухні, де регулярно готується їжа. Необхідна вона для того, щоб висмоктувати повітря з кухні і виводити її у вентиляційну шахту. Якщо у вас свій будинок, ви можете використовувати найрізноманітніші проекти витяжки, головне не забути про неї на етапі планування і проектування будівництва будинку. У сучасних багатоповерхових будинках вже більш раціонально продумана система вентиляції з виходом для кухонної витяжки.

Ось у чому секрет кухонної витяжки: вона повинна висмоктувати з кухні чад, "горілий" повітря, але при цьому не допускати зворотного ефекту, повітря не повинен надходити з витяжки в кухню через вентиляцію. Хоча, безумовно, працює це тільки при включеній витяжці, а коли ви її відключаєте, вона не несе ніякої робочого навантаження на вентиляцію і тому, якщо запахи витають по шахті, вони будуть потрапляти і на кухню.

Сучасні витяжки володіють Антиповоротний клапаном, за що варто було б переплатити, тим більше, якщо у вас в квартиру часто надходять неприємні аромати. Ця деталь витяжки не дозволяє повітрю входити в приміщення квартири, працює тільки на вихід повітря з кімнати.

Вибираємо витяжку.

При виборі витяжці необхідно подумати відразу про декілька факторах, на які потрібно звернути особливу увагу:

  • Повітроводи. Вони бувають гладкі з полівінілхлориду, гнучкі гофровані, тонкі алюмінієві. Перші найбільш якісні і стоять, другі - недорогі і прості в установці, але менш продуктивні, треті - непогані, але при роботі чутні сторонні шуми (як шелест), що може дратувати. Перетин воздуховода може бути прямокутним і круглим. Дуже важливо, щоб повітропровід максимально менше вигинався і був якомога менш довгим;
  • Розмір витяжки. Судити про розмір необхідної для кухні витяжки коштує відносно розмірів кухонної плити для приготування їжі. Тут дуже важливо вибирати витяжку, щоб вона не була менше за розміром, ніж периметр плити, нехай краще буде трохи більше плити.

Ось на які аспекти необхідно звертати увагу при виборі витяжки. А от якщо ви ламаєте голову над дизайном витяжки, тут варто покладатися тільки на свій смак або радитися з дизайнерами. Вона може як стати яскравою плямою вашої кухні, так і абсолютно гармонійно вписатися в інтер'єр, не привертаючи до себе зайвої уваги, навіть навпаки, стаючи практично непомітною. У ваших силах визначитися з вибором витяжки, адже бувають:

  • настінні витяжки,
  • вбудовані моделі,
  • витяжки камінного типу,
  • стельові моделі.

Як встановити витяжку.

Звичайно, якщо ви не знаєте, як встановити витяжку, але це необхідно вам, найкраще найняти для цих цілей фахівців.


Звернутися необхідно в компанію зі збору та виготовлення меблів. У них в штаті є співробітники, які здійснюють монтаж витяжки, або у них укладений договір з такими людьми про найм. Якщо витяжка нова, і ви купуєте її в хорошому магазині побутової техніки, то вам відразу запропонують встановити витяжку.

Якщо ви встановлюєте витяжку самі, варто звернути увагу на деякі питання даних робіт. Для початку визначте достатню висоту витяжки від кухонної плити для приготування їжі. Так якщо ви використовуєте газову плиту, то висота повинна бути більше 80 см., Якщо ж плита електрична - до 85 см. Так що якщо ви припускаєте з часом замінювати плити, то варто вибрати висоту витяжки від плити десь 80-85 см. важливо це для того, щоб потім не робити додаткові отвори для кріплення кухонної витяжки.

У споруджуваному будинку можна заздалегідь продумати систему воздуховода. Так можна вбудувати відведення в стіну за допомогою великої штроби (в неї то і вкладається повітропровід). У такій випадку повітропровід виводиться у вентиляційну шахту, а його зовнішня частина залишається на певній позначці, яку необхідно заздалегідь розрахувати. Для цього розрахуйте майбутню висоту підлоги (чистовий варіант зі стяжкою і покриттям підлоги), додайте висоту підлогових шаф або плити, і до цієї величини додайте 80-85 см. Ця позначка стане висотою майбутньої витяжки.

Настінні витяжки найбільш популярні, та й встановлювати їх дуже просто. Необхідно тільки намітити, де буде розташовуватися витяжка, встановити кріплення, повісити на них витяжку. Простота в тому, що цей варіант можна використовувати в будь-якої кухні, ні піді що ні підлаштовуючи.

Вбудовувані витяжки "ховаються" в шафі, що при цьому можна використовувати, або за вузькою шафою. Така витяжка для початку використовується для моделювання меблів для кухні. Якщо ж у вас вже є кухонні меблі, яку ви не хочете міняти, скажіть про це в салоні меблів на замовлення і вам допоможуть скорегувати меблі так, щоб можна було вбудувати витяжку. До шафки кріпиться витяжка, разом вони підвішуються і кріпляться на стіні, тільки після цього підключають повітропровід, електрика і можна перевіряти роботу.

Камінні моделі витяжки підійдуть, якщо ви хочете змінити і кухонну стінку, адже в такому випадку вони розраховуються в сукупності. Тут доведеться потрудитися. Спочатку викладається кухонний "фартух", потім встановлюється кухонна стінка, за допомогою рівня витяжку кріпиться до стіни і до неї монтується повітропровід або повітряні канали. Далі труби покривають муфтами і перевіряється робота витяжки через підключення до електромережі. Якщо все працює, можна встановити кожух витяжки.

Стельові моделі витяжки можуть бути встановлені тільки, якщо це продумано при будівництві будинку. Встановлюється підвісна стеля, вирівнюється поверхня стелі, вбудовуються кріплення (найчастіше це металокаркас) і підвішується витяжка.