Програмісти, їх робота і важливість у сучасному світі і суспільстві.

Чим більше розвивається світ, тим більш технологічним він стає. Зараз вже складно уявити собі організацію без програмістів, та й компанію друзів без хоча б одного програміста. Дійсно, в світі все більше людей прагнуть отримати знання про комп'ютерному світі. Можливостей стати програмістом декілька: піти вчитися до ВНЗ, навчитися самостійно або взяти уроки у добре і досвідченого програміста. Як бути вам, вирішуйте самостійно, але зрозумійте, що в ціні не аби які програмісти, а кращі фахівці інформаційного світу в своєму роді. Роботу хорошого програміста розумні керівники організацій готові оплачувати добре, щоб не виникало ніяких проблем з технічними питаннями комп'ютерних мереж.

Зараз про те, як стати програмістом з нуля, цікавить кожного третього. Багатьох цікавлять подробиці того, чим саме займається програміст на роботі, в чому вона полягає. Адже багато хто знає про це тільки з іноземних фільмів, де програміст без перерви дивиться в екран комп'ютера, стукає пальцями по клавішах і рятує всю організацію від псування або викрадення важливої інформації, а часом сам займається крадіжкою такої інформації на благо світу.

У реальності ж, таких історій у середньостатистичного програміста немає, можливо, в особливих спецслужбах таке і трапляється, але про це нікому не відомо напевно. На ділі ж програміст займається роботою з проектами, образами і програмуванням програм, об'єктів, замовлень, а так само до його компетенції належить створення особливого коду програм та ін. Якщо говорити грубо, то програміст повинен створювати нове ПЗ для ПК.

Як стати програмістом з нуля.

Отже, щоб стати програмістом з нуля, необхідно почати навчання.


Як ви пам'ятаєте, навчатися можна у ВНЗ, на практиці і самостійно шляхом проб і помилок. Зрозуміло, як справа йде з практикою: вам необхідно "приклеїтися" до досвідченого програміста і, спостерігаючи за його роботою і використовуючи його знання розпочати навчання своє власне. Це буде нелегко, тому програміста під час роботи відволікати не слід, тому зі своїм "гуру" заздалегідь обговоріть, як будуть проходити практичні заняття.

Між рештою методами навчання програмістів можна довго сперечатися. Одні стверджують, що самому навчитися всьому легше, інші ж запевняють, що найпростіше стати програмістом при навчанні у ВНЗ. Ясно, що самостійне навчання ґрунтуватиметься на власному досвіді, здогадах, спеціальній літературі і іноді відеокурсів. В ВУЗі буде простіше за рахунок того, що не доведеться шукати потрібну інформацію, її вам донесуть викладачі. Але процес навчання буде затягнутий надовго, це зрозуміло.

Так як програмісти необхідні не тільки в технічній галузі, а й у науковій, то виділяють програмістів техніків та інженерів. Якщо ви хочете вступати до ВНЗ, то звичайно вам ніхто не запропонує підготовку з "программістікі", необхідно надходити за напрямками:

- Математичне забезпечення й адміністрування інформаційних систем,

- Інформатика та обчислювальна техніка,

- Управління інформаційних технологій,

- Програмна інженерія,

- Прикладна математика та інформатика.

Швидше за все, направлення для руху ви зрозуміли. Але якщо у вас немає ні часу, ні бажання навчатися у ВНЗ 5 років, то спробуйте вивчитися на програміста самі. Буде потрібно посидючість, терпіння і пам'ять, а необхідна комп'ютерна техніка є зараз у кожного другого.