Зараз дуже популярно обертатися в середовищі інтернет-діяльності. Як зробити це легко і просто? Почати роботу з власним блогом, зробити його популярним і стати блогером, який відомий по мережі. Взагалі, існує сервіс в мережі Інтернет під назвою "Blogger". У ньому можна завести свій блог. Зробити це може кожен бажаючий, який вміє користуватися комп'ютером, Інтернетом і мати доступ в мережу.

Зручно, що стати блогером може будь-яка людина. Справа в тому, що вивчати основи і тонкощі програмування не обов'язково. Наприклад, на веб-сервісі "Blogger" це зовсім не потрібно! Так само не доведеться встановлювати програмне забезпечення, як і переживати з приводу установки якого-небудь устаткування або ПЗ.

Хто такий блогер.

Перш, ніж дізнатися, як стати блогером, необхідно правильно зрозуміти, хто він такий. Насправді, блогер може являти собою:

- людини, що займається блогінгом. Блогінг - це як ви вже зрозуміли ведення свого блогу в мережі;

- людини, яка є адміністратором сайту-блогу;

- людини, що створила блог і займається його розвитком (заповненням інформацією, редагуванням, коментуванням відповідей і т.д.);

- людини, що заробляє на блозі (спочатку блог створюється, настроюється, потім заповнюється, просувається, коментується і надалі - приносить дохід).

По суті ж блогери діляться на два типи: ті, які займаються блогом заради задоволення і спілкування і ті, які заробляють за допомогою блогінгу. Тому, дізнаючись, як стати блогером, уточнюйте, що саме ви маєте на увазі - шлях самореалізації або можливість заробітку.

блогерів може стати як чоловік, так і жінка. При цьому вік блогера не має абсолютно ніякого значення. В сучасний час блогерів часом зараховують до ЗМІ, адже в блогах проявляють не тільки себе, але і підкреслюють новини, висловлюють свої думки і розповідають часом про щось новому та цікавому.

Як стати блогером.

Отже, настав час, коли ми починаємо дізнаватися, як стати блогером. Це не складно, головне знати, що від вас вимагається:

- Будьте наполегливі у своїй меті. Якщо ви будете намагатися перші пару місяців і кинете блог - все піде нанівець. Необхідно вести свій блог постійно, щоб він не залишався покинутим навіть під час вашого відпочинку.


Не вийде отримати масу відвідувачів в перші місяці відкриття блогу. Необхідно зайнятися оптимізацією своїх текстів, картинок, проаналізувати сайт доступними способами.

- Знайдіть підтримку у інших блогерів. Якщо вибирати між конкуренцією і дружбою з іншим блогером, що виберіть ви? Варто вибрати дружбу. Навіть якщо у вас зовсім мало часу, знайдіть пару хвилин залишити приємний відгук своєму конкуренту і тоді можна сподіватися на його підтримку. Підтримка важлива і від читачів. Часом варто поділитися чимось особистим, але так, щоб це стало зрозуміло тим, для кого ви пишете, не соромтеся виявляти емоції.

- Не бійтеся отримувати критику, але розсудливо оцінюйте її. Варто брати до уваги тільки ті негативні коментарі, які обгрунтовані. У будь-якому випадку, якщо ви будете писати читачам щиро і без обману, вони зрозуміють це і полюблять вас.

- Проявляйте себе. Це можуть бути свої фото, тексти, вірші, - все що завгодно. Не варто копіювати чужі пости, блоги та імена. Любіть себе і тоді запам'ятають саме вас, не соромтеся проявити ініціативу.

- Спілкування. Хочете знати, як стати блогером по-справжньому? Навчіться спілкуватися з читачам. Читайте їх коментарі, відповідайте їм. Але тут важливо враховувати, які коментарі не вимагають відповіді, а які написані, щоб розлютити і спровокувати вас на конфлікт.

- Чи не просторікує особливо. Які блоги подобаються вам найбільше? Короткі і зрозумілі. Не варто писати мемуари, пишіть у справі.

- Будьте цікаві. Для цього необхідно бути в курсі всіх справ. Тому доведеться відвідувати багато зустрічі, дізнаватися новини і регулярно повідомляти про новий своїм читачам. Розвиток свого внутрішнього світу так само прихильно вплине на вашу роботу, а блогінг допоможе вам стати більш успішним і знаючим.

- Регулярно залишайте записи. Мало кому буде цікаво читати блог з періодичністю 2-3 рази на місяць. Регулярно підписуйте в блозі щось нове і цікаве якомога частіше.

- Конкуруйте. Не дивлячись ні на що, пам'ятайте про конкурентів. Хоч з ними варто дружити, про них не можна забувати. Переглядайте блоги конкурентів, аналізуйте їх роботу і вдосконалюйте свій блог.