Багато користувачів в пошуках відповідного провайдера для зв'язку з інтернетом рідко замислюються над тим, який ip-адреса вони матимуть - статичний або динамічний. Спочатку їх більше цікавлять тарифні плани провайдерів і лише пізніше вони починають замислюватися над питанням про переваги того чи іншого виду адреси.

Як же дізнатися: до якого типу належить ваш ip-адресу? Якщо ви користуєтеся модемом, технологіями GPRS, SKYLINK і ADSL, то вашу адресу, швидше за все, є динамічним, тобто різним при кожному вході в мережу. А якщо підключення відбувається за допомогою супутника або по виділеній лінії, то адреса - постійний. А як змінити ip-адреса комп'ютера?

Способи зміни статичного ip-адреси

Якщо у вас з'явилася необхідність поміняти ip-адресу, щоб переглянути 2-3 сторінки в інтернеті, то можна скористатися послугами таких проксі-серверів, як Anon.Rengo, Change IP & Country або HideMe. З цією метою на одному з цих серверів вводиться адресу потрібної сторінки, перегляд якої здійснюється з автоматично зміненого адреси. Як змінити ip-адреса комп'ютера, за допомогою використання якої програми, вирішувати вам.

Як змінити ip-адреса комп'ютера, якщо зміна адреси потрібна для ознайомлення з великою кількістю сторінок, то корисним інструментом в даному випадку стане програма ProxySwitcherStandard. Дану програму потрібно завантажити і провести її установку. Вона допоможе відсканувати доступні проксі-сервери і провести настройку браузера для роботи програми. У браузерах Opera і Mozilla потрібно знайти "Інструменти" - "Настройки" - "Додатково". У рядку "Мережа" визначаєте "Проксі-сервери", проти НТТР ставиться галочка.


В поле вводиться localhost, в номер порту вводиться 3128. Далі - "Ок".

У Inernet Explorer відкриваються "Властивості оглядача", далі - "Підключення" - "Налаштування мережі". Галку потрібно поставити навпроти рядка, що пропонує застосувати проксі-сервер для здійснення локальних підключень. У полі адреси має бути введено my.server. Значення порту - 3128. Після цього потрібно підключитися до сервера і замінити ip-адресу. Залишилося тільки перевірити поточний адресу. При кожному наступному підключенні до сервера адреса повинна змінюватися.

Причини, що вимагають зміну адреси

Як змінити ip-адреса комп'ютера ви знаєте, але які ж причини можуть змусити користувача шукати способи зміни ip-адреси?

Перш за все, така необхідність найчастіше виникає у користувачів, що працюють в мережі. Така екстрена зміна адреси дає можливість накручувати голоси на різних сайтах, оскільки можна входити на них від імені різних відвідувачів.

У результаті схвалення декількох законодавчих проектів з'явилася заборона на поширення контенту в мережі без дозволу правовласників. Не можна заходити в торренти для скачування з них інформації. Маючи можливість мобільно змінювати ip-адреса, є можливість скачувати потрібну інформацію, залишаючись невпізнаним.

Зміна ip-адреси може допомогти серферам отримати доступ до набагато більшому числу сторінок, ніж при експлуатації однієї адреси.

Якщо користувач не бажає ламати голову над зміною свого статичної адреси, а така функція його цікавить, то доцільніше йому обзавестися динамічним ip-адресою.