Кожен розробник сайтів стикається з необхідністю роботи з архівами. Популярна система Joomla, службовка для управління контентом, поставляється архівом, який вимагає розпакування. Бажано, щоб розпакування архіву була зручна і не займала багато часу.

Пряме FTP копіювання файлів і каталогів з хостингу на сайт результату не дає. На допомогу в даному випадку приходять ZIP-архіви. А як розархівувати ZIP файл, ви зараз і дізнаєтеся.

Розпакування архівів за допомогою ISP-менеджера

Як розархівувати zip файл: для розпакування ZIP-архівів їх потрібно завантажити в потрібну папку на хостингу. Установник CMS Joomla розміщують в кореневій папці сайту WWW. Ця дія виконують за допомогою FTP або штатних засобів менеджерів файлів панелі управління. Натисніть клавішу "Закачати файл в поточну папку". Тип файлу вибирається залежно від того, де збережений архів: на комп'ютері або в інтернеті. У першому випадку досить вибрати "Огляд" і знайти свій файл. Для пошуку файлу в інтернеті потрібно вказати повний URL, тобто його адресу. Завантажений файл виділяється за допомогою миші, натискається клавіша "Розпакувати архіви в поточну директорію".

Розпакування файлів за допомогою SSH

Мережевий протокол SSH дозволяє керувати комп'ютером віддалено, використовуючи командну оболонку і передавати файли, користуючись шифрованим з'єднанням.

Для підключення користувача до комп'ютера по протоколу SSH на ПК потрібно встановити SSH - сервер. Цю послугу надає більшість хостинг-провайдерів. Щоб підключитися до сайту по SSH застосовуються спеціальні програми - SSH-клієнти.

Зручною і швидкої програмою в Windows є Putty, вона безкоштовна і завантажити її можна з офіційного сайту.

У більшості панелей управління хостингів є свій SSH-клієнт, що працює у вікні браузера і не вимагає використання додаткового програмного забезпечення.


Вам необхідно знайти SSH-меню, SSH- термінал і клієнт. Після запуску терміналу SSH потрібно прописати ім'я користувача, а також пароль FTP сайту. Підключившись до сервера через протокол SSH, для переходу в потрібний каталог застосовується команда CD. Далі натискається "Enter". Як розархівувати zip файл: для розпакування архіву ZIP потрібно використовувати команду UN ZIP ім'я _ архіву.

Робота з архіватором 7- ZIP

Одним з найпопулярніших безкоштовних архіваторів є 7-ZIP. Він не пакує документи у файли RAR, але його архівовані файли ZIP можуть читатися програмою WinRar. У свою чергу 7-ZIP може розпаковувати файли, створені WinRar-му. Архіватор 7-ZIP є інструментом, яким можуть користуватися і початківці, і досвідчені користувачі.

Якщо 7-ZIP-архіватор у вас встановлений, але ви не знаєте як розархівувати zip файл, то знайте - при натисканні двома клацаннями правої клавіші потрібний вам файл відкриється. Якщо файл потрібно розпакувати, то після натискання на файл правою клавішею миші відобразиться додаткове меню. "Розпакувати в .. (вказати назву файла)". Таким способом відбувається створення папки з ім'ям запакованого файлу, куди розпаковуються архівовані файли.

Установка архиваторов допомагає відкривати заархівовані файли з расшіреніем.ziр і.rar, які не відчиняються без використання даного ПЗ.