Сьогодні кожна квартира і будинок обставлена усіма новинками техніки. Це стосується і абсолютно буденною техніки - кліматичної. Влітку деколи абсолютно неможливо перебувати у себе вдома без кондиціонера. Навіть не в найтепліших містах Росії іноді стає дуже жарко. Тому настає необхідність цікавитися кондиціонерами і почати розбиратися в ніх.Сегодня вам належить дізнатися про те, як правильно купувати кондиціонер, що вам необхідно враховувати і що важливо мати на увазі, щоб купити техніку правильно. Повірте, не завжди можна просто прийти і придбати перший-ліпший кондиціонер. Дуже багато що означають характеристики і значення кондиціонера, не кажучи вже і його вартості.

Основні аспекти правильного вибору кондиціонера.

Пам'ятайте, що ваш кондиціонер повинен прослужити вам не менше 5 років. У середньому, нормальна працездатність одного кондиціонера прирівнюється 7-10 років. Тому необхідно ретельніше вибирати кондиціонер. Для цього існує свого роду "формула", згідно з якою можна вирахувати всі нюанси. Необхідно раціонально визначити продуктивність пропонованих моделей, визначитися з вартістю кондиціонера (щоб не переплачувати за непотрібні функції, але при цьому не економити на якості), вибрати ту чи іншу марку кондиціонера і в кінці кінцем виділити найбільш вигідну модель. Важливо зупинитися на аспекті вартості кондиціонера, яка вираховується з наявності тієї чи іншої кількості важливих функцій кондиціонера, а так само з розрахунку його приблизної вартості на рік. Наприклад, якщо кондиціонер прослужить вам ще років 10 (протягом цього часу ви готові його не змінювати), то модель за 17 тисяч рублів обходиться вам в 1700 рублів на рік. Таким способом можна визначити максимально допустиму вартість кондиціонера для вас. Так що якщо ви готові платити 3-5 тисяч на рік за комфорт вдома, то можете дозволити собі кондиціонер за 30 тисяч рублів і більше.

Вибираємо кондиціонер для домашнього використання.

Завдяки сучасним технологіям ви можете як вибрати один кондиціонер для всієї квартири або будинку (мульти спліт система), так і декілька кондиціонерів - для кожної кімнати будинку окремо.


Тут основними функціями будуть можливість кондиціонера йти в "сон", регулювати температуру в кімнатах, підтримувати певну вологість, осушувати повітря і т.д. Для початку особливо уважно подумайте які режими вам необхідні: спліт система може не тільки охолоджувати, але і прогрівати приміщення, коли на вулиці прохолодно, стіни будинку вже промерзли, а опалення ще не дали. Такі спліт системи будуть коштувати трохи дорожче, однак принесуть багато користі, хоча використання кондиціонерів на обігрів можна до мінусової температури (в принципі, як тільки на вулиці починаються морози і градусник показує "мінус", включать опалення). Далі розгляньте потужність кондиціонера. Перед покупкою в магазині вас, швидше за все, запитають на яку площу приміщення ви розраховуєте охолоджувати (опалювати) кондиціонером, і виходячи з цього порадять ту чи іншу модель кондиціонера. Але ви можете прорахувати все самостійно. Як ви вже зрозуміли, все безпосередньо залежить від площі кімнат. Так для маленької кімнати до 20 кв.м. підходить система з показником потужності "7", якщо кімната більше 20 кв.м. і менше 27 кв.м., то це "10", до 35-40 кв.м. - "15", до 55-60 кв.м. - "20", до 70-75 кв.м. - "25", а для 80-100 метрової кімнати необхідна модель "30". Перед покупкою кондиціонера зверніть увагу на такі деталі, як термін гарантії та ремонту, де знаходиться сервісний центр і чи є у магазина свій сервіс, які надають знижки і чи можна оформити додаткову гарантію та ін. Якщо ви досконалий "профан" в кондиціонерах, то вам варто запам'ятати, чим повинен володіти хороший сучасний кондиціонер:

1. Пульт дистанційного керування кондиціонером;

2. Режими роботи, як на охолодження, так і на обігрів кімнати;

3. Вентиляція повітря і його осушення;

4. Таймер, який дозволяє вимкнути кондиціонер в певний час і включити його в заданий час (так ви зможете, наприклад, охолодити приміщення перед вашим приходом додому);

5. Підтримка певної заданої температури в приміщенні.