Сон необхідний кожній людині. Саме цей щоденний вид відпочинку є основним джерелом відновлення життєвої енергії та сил організму. Повноцінний сон - це здоров'я і бадьорість духу, і прекрасне самопочуття, і гарний настрій.

До речі, недавно американськими вченими були визначені деякі особливості людського сну по так званому гендерною ознакою. На їхню думку, тривалість сну жінок повинна займати більший проміжок часу, ніж у чоловіків. Інакше кажучи, дівчата зобов'язані спати довше, ніж представники сильної статі. Така необхідність пояснюється специфікою роботи жіночого мозку.

Сіра речовина жіночого організму вимагає більше часу для відпочинку, оскільки за задумом матінки-Природи воно орієнтоване на багатозадачність. Стан недоотримання сну, т. Е. Якщо жінка не висипається, загрожує депресією. Крім того, воно провокує сплеск таких негативних емоцій, як злість і дратівливість.

Брак сну у чоловіків таких проблем не викликає.


Однак, їм теж варто бути напоготові, оскільки недосипання в значній мірі підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, а також може стати однією з причин-провокаторів розлади психіки.

Що стосується жінок, недостатність сну може викликати у них настільки сильне запалення, що при підйомі з ліжка вони будуть відчувати реально сильні больові відчуття. Тому по можливості недостатність часу нічного сну представницям прекрасної половини людства бажано заповнювати коротким денним відпочинком-напівдрімоті. При цьому в денному спання необхідно дотримуватися наступного правила: спати не більше 1,5 годин!

Слід знати, що під час сну кора головного мозку, яка відповідає за мислення, пам'ять і мову, відновлюється. І чим більше людина використовує ресурси свого мозку протягом дня, тим довше йому потрібно спати. Тому додатковий сон буде незайвим заняттям не тільки для жінок, але і для тих чоловіків, які займаються важкою фізичною працею.