Все частіше користувачі інтернету чують терміни VPN-сервер, VPN-з'єднання. Що воно собою являє, з якою метою застосовується, і які дає можливості, як налаштувати VPN? Абревіатуру VPN можна розшифрувати як "Віртуальна приватна мережа". Дана технологія базується на підключенні з використанням спеціально створеного програмного продукту, поверх існуючої інтернет-мережі в уже організованому з'єднанні створюється зашифрований канал. Інформація з даного каналу передається з високим ступенем захищеності, що досягається за допомогою спеціальних шифрувальних алгоритмів.

Як налаштувати VPN-з'єднання в ОС Windows XP

VPN-з'єднання з легкістю об'єднує ПК, що знаходяться в різних точках земної кулі, в єдину мережу. Дані передаються за допомогою даного з'єднання надійно захищені від перехоплення. Налаштування VPN-з'єднання має свої особливості для кожного виду ОС. У Windows XP цю процедуру починаєте з "Пуска" - "Налаштування" - "Панелі управління" - "Мережевих підключень". В "Мережевих задачах" необхідно знайти "Нові підключення". Натискаєте "Підключити до мережі на робочому місці" - потім "Підключити до віртуальної приватної мережі".

Далі вам доведеться придумати зручний для вас ім'я мережі. Адреса сервера вам повідомить ваш провайдер. В результаті дій майстра підключень у вас на робочому столі з'явиться значок з'єднання. Після введення логіна, а потім пароля з'єднання відбудеться в автоматичному режимі.

VPN-з'єднання на ОС Windows 7

Установка з'єднання VPN в ОС Windows 7 починається з клавішею "Пуск" - "Панель управління".


Після цього потрібно вийти до "Центру управління мережами", потім натисніть "Установка з'єднання або мережі".

Наступним кроком, як налаштувати vpn, буде "Підключення до робочого місця", далі - "Створити нове підключення". Після натискання клавіші "Використання мого підключення до інтернету" в поле "Адреса" вводяться адресу або ім'я VPN-з'єднання. Введення логіна і пароля закінчать процес підключення до локальної мережі.

Для зручності користування шифрованим каналом на робочому столі створюється ярлик.

Щоб заощадити час і не вводити кожен раз необхідні для входу дані скористайтеся функцією збереження логіна і пароля.

Якщо увійти у вкладку "Властивості" в налаштованому з'єднанні, то можна отримати можливість управліннями параметрами шифровки, встановлювати потрібні вам пристрою як модему.

Налаштування шифрованого каналу в ОС Android

Як налаштувати vpn в Android: потрібно зайти в "Налаштування". Після цього у вкладці управління бездротовими мережами знайдіть "Налаштування VPN", "Додати VPN". Далі зазначаються назва та адреса сполуки, і вимикається функція шифровки. Після збереження підключаєтеся до мережі. Далі вводяться логін і пароль.

Підключення до інтернету з використанням захищеного каналу не складе особливих труднощів не тільки для досвідчених користувачів, але і для новачків і дасть можливість спілкування по гарантовано безпечної лінії.