Кожен з нас хоча б раз (а іноді й набагато більше) в житті мав справу з вірусами на своєму комп'ютері. Спочатку звичайний користувач лякається, впадає в паніку, починає дзвонити спочатку друзям і знайомим, потім в технічні служби з ремонту комп'ютерів. Ми лякаємося, що наша особиста інформація, яка зберігається на жорсткому диску, може пропасти, віддалитися, а, що ще гірше, іноді така інформація потрапляє в простори інтернету.

Початкові дії людини, чий комп'ютер підхопив вірус.

Потрібно всього-на-всього поставити собі одне запитання: а як позбутися від комп'ютерного вірусу? Для початку потрібно заспокоїтися і не переживати ні за що. Всі дані, в наше століття цифрових технологій, можна відновити. Тому не варто витрачати свої нервові клітини, адже вони навіть зараз не відновлюються. Далі потрібно зрозуміти, що саме сталося. Чи справді ви підхопили вірус або ж у вас просто сталася помилка і потрібно, всього лише, поміняти систему, яка давно вже застаріла. Якщо це все-таки вірус, тоді дотримуйтесь наступних порад.

Спробуйте змінити антивірус.

Як сміховинно б це не чулося, але час від часу це допомагає. Всім відомо, що рейтинги антивірусів кожен збирає з височини свого дзвони, і будь-яка програма може бути у верхній сходинці в одному списку, і в п'ятому - в іншому.


Вся справа саме в тому, що всі тести проводять різні люди, на різних наборах вірусів, і антивіруси поводяться в таких ситуаціях, часом, зовсім непередбачувано. Так що спочатку спробуйте видалити ваш полюбився антивірус (або комплексну захисну систему - надалі під таким терміном в цій статті буде матися на увазі і те, і інше) і встановити програму від суперника. Без малого всі антивірусні комплекси зараз володіють пробним періодом в 30 днів, протягом цього періоду всі функції обраної програми доступні вам в повному обсязі - так що у вас буде час, щоб визначитися з новою захистом.

Використовуйте сканер антивіруса.

Фірма "Доктор Веб" розробила для таких типів поломок програму Cure-It !, яка дозволить вам провести саму повну перевірку всієї вашої системи на віруси без попередньої установки. Програма складається всього з одного exe-файлу, в якому містяться останні бази (компанії "Доктор Веб"). Перш споріднену програму випускала і "Лабораторія Касперського".

Знищуйте вірус, знаючи його ім'я.

Якщо вам вдалося дізнатися, який саме вірус пробрався в вашу систему, спробуйте глянути на безкоштовні програми від "Лабораторії Касперського". Їх всього нічого, але вони вам допоможуть видалити певний тип вірусу. Вірус можна видалити і самостійно, але я рекомендую довірити цю справу професіоналам