Любов і щастя грошима не виміряти, чи не так? Традиційно дане твердження є вірним і не підлягає сумніву. Однак, довести зворотне зголосилися британські економісти та їх колеги-американці. Твердо переконані в тому, що навіть така примарна "матерія" як щастя має свою певну ціну, вони провели одне цікаве дослідження.

Метою проекту ставилося вивчення впливу заробітку на душевний стан представників європейського континенту.

Отже, 36 тисяч доларів США - от скільки коштує щастя! Саме такий обсяг річного доходу здатний зробити по-справжньому щасливим середньостатистичного європейця.

У своєму експерименті вчені оперували даними глобального дослідницького проекту World Values Survey (Всесвітній огляд цінностей). Соціологи, що працюють під егідою WVS, з 1981 року проводять репрезентативні національні огляди майже в ста країнах світу, охоплюючи таким чином близько 90% населення Землі.

Дослідниками була встановлена наступна закономірність: зайва кількість грошей сприяє утворенню у людини нових проблем, так само як і їх постійна нестача.


Так, в бідніших європейських державах рівень задоволеності своїм становищем зростає в міру зростання доходів, тоді як в економічно розвинених країнах континенту він починає поступово знижуватися, причому саме після досягнення рівнем річного доходу позначки в 36 000 доларів. Такі от мінливості життя. :)

До речі, найщасливіші європейці, за даними дослідження, живуть у Великобританії. Сума середньорічного доходу жителів Туманного Альбіону становить 37 тисяч доларів.