Що робити, якщо при відкритті своєї сторінки ВКонтакте з'являється повідомлення про порушення правил користування, блокування аккаунта і пропозицією отримати код активації після відправки СМС - повідомлення? Або ж просто неможливо зайти на улюблений сайт без усяких "вимог про викуп". Головне про що варто пам'ятати в цей момент, сайт "ВКонтакте" абсолютно безкоштовний і не вимагає відправки платних СМС повідомлень. І друге - комп'ютер заражений шкідливим програмним забезпеченням і з вашого гаманця намагаються виманити гроші. До речі, відправлення СМС ще не гарантує вирішення проблеми і її вартість може значно відрізнятися від заявленої.

Як відбувається зараження комп'ютера? Як правило, користувач сам наражає на небезпеку свою систему, встановлюючи "ліве" програмне забезпечення або переходячи по посиланню на підозрілі сайти. Як результат в комп'ютер вселяється вірус.

Основні способи видалення вірусу ВКонтакте:
 1. Відновлення системи. Найбільш простий спосіб. У цьому випадку всі параметри системи відкочуються на дату, коли комп'ютер ще не був заражений. Виконується просто - через кнопу "Пуск" вибираємо "Програми"> "Стандартні"> "Службові"> "Відновлення системи".
 2. Редагування файлу hosts, про який ми більш детально розповімо трохи пізніше.
 3. Якщо файл hosts чистий, то можна спробувати використовувати інший браузер. Деякі віруси "приклеюються" тільки до браузеру і його зміна допоможе вирішити проблему. Якщо користуєтеся стандартним Internet Explorer, то спробуйте поставити Chrome або Mozilla Firefox.
 4. Перевірка комп'ютера новітнім антивірусом. Для цього підійдуть безкоштовні утиліти Avptool, Dr.Web CureIt! або Malwarebytes 'Anti-Malware. Використання останньої утиліти часто дозволяє виправити ситуацію і відкрити доступ на закриті сайти.
 5. Якщо перераховані вище процедури не допомагають, зверніться до фахівця. Ми виходимо з того, що ви не настільки розбираєтеся в реєстрах, запущені процеси, щоб почати їх редагувати і правити.
 6. Перевстановлення системи. Кардинальний, але дієвий метод. Залиште його в якості "останнього патрона".

Як самостійно відредагувати файл hosts?

У зв'язку з тим, що редагування файлу hosts є одним з найбільш поширених способів боротьби з вірусами ВКонтакте, ми пропонуємо покрокову інструкцію з його редагування.


Незважаючи на те, що доведеться трохи "включити мозок", нічого страшного в процесі редагування файлу hosts немає. Що це за файл і як використовується, найбільш цікаві можуть прочитати самостійно, наприклад у Вікіпедії.
Отже, ось нескладна схема дій, відповідна для всіх популярних операційних систем (XP, Vista і Win 7):

 1. Завантажуємо комп'ютер у безпечному режимі з правами адміністратора (утримуємо клавішу F8 при завантаженні, після чого в меню вибрати пункт "Безпечний режим"). Якщо є складнощі з переходом в безпечний режим, пробуйте як є.
 2. Прямуємо до і шукаємо файл з ім'ям hosts. Якщо файлу не видно, робимо приховані та системні файли видимими ("Панель управління"> "Властивості папки"> "Вид" - ставимо галку навпроти "Показувати приховані і системні файли"). Увага! У файлу hosts не повинно бути ніяких розширень. Відкриваємо його "Блокнотом" (Права кнопка миші> "Відкрити за допомогою"> "Блокнот") і вивчаємо. Під знаками # повинна міститися тільки один запис виду "127.0.0.1 localhost". Всі інші записи видаляємо. І звичайно ж зберігаємо всі зміни. Перезавантажуємо комп'ютер.

І наостанок кілька порад, як уникнути зараження комп'ютера вірусом ВКонтакте:

 1. Не передавайте своїх паролів від "ВКонтакте" нікому. По можливості зберігайте паролі в зашифрованому вигляді з використанням спеціалізованих програм. Не використовуйте в паролі особисті дані, кличку собаки, слово "пароль" і т.д.
 2. Не відповідайте на листи адміністрації соціальної мережі. Це не потрібно. Зазвичай такі листи приходять від спамерів і шкідників.
 3. Користуйтеся антивірусом з актуальними базами.
 4. Не встановлюйте на свій комп'ютер сумнівне програмне забезпечення.

Є безліч і інших рекомендацій, але в переважній більшості випадків достатньо виконання і цих. До речі, вище описані способи видалення вірусів підходять не тільки для сайту "ВКонтакте", але й для інших соціальних мереж і часто відвідуваних ресурсів.