Біос - повітря для комп'ютера.

Про те, як оновити біос, ми вже писали. Однак нам негайно прийшов питання відразу від декількох читачів порталу про те, як зайти в біос. Мабуть цим зацікавилися здебільшого не для поновлення биос, а для інтересу. Дійсно, далеко не багато хто розуміє, що таке биос в принципі. А биос, простою мовою, це те, без чого жоден комп'ютер не зможе розпочати свою роботу. Биос посилає різні команди при завантаженні операційної системи, завдяки чому все включається і працює, як слід.

Біос здійснює відразу кілька функцій:

 1. Біос управляє комп'ютером відразу після того, як ви подали йому харчування шляхом натискання кнопки включення з доступом до електрики. Саме биос передає "естафетну паличку" іншим програмам в завантажувальному секторі,
 2. На биос збережена конфігурація вашого комп'ютера і при пуску комп'ютера дана конфігурація проходить порівняння із збереженою конфігурацією,
 3. Завдяки особливостям биос, ви можете змінити дані про тих чи інших складових свого комп'ютера, їх режими і роботу взагалі (хоч відключити зовсім),
 4. Біос обробляє які запити і операції "введення-виведення". До речі, це основна функція биос, саме з цією метою його і розробили.

Вхід в біос з ноутбука.

Багато цікавить саме те, як зайти в біос на ноутбуці. Це й зрозуміло, поекспериментувати і побачити, як працює і виглядає ця система цікаво всім, а от як це зробити - не зрозуміло. Та до того ж домашні комп'ютери стають все менш популярними в той час, як популярність ноутбуків вже які рік поспіль зростає.

Складність входу в біос для недосвідчених користувачів в тому, що при запуску ноутбука, немає ніяких даних про те , як можна увійти в біос. Проте зневірятися не варто, це не страшно і навіть цілком нормально. Залежно від ноутбука і його моделі буде залежати, які кнопки на клавіатурі потрібно натиснути, щоб зайти в біос. Однак описувати все - нереально, тому варто вам при завантаженні комп'ютера перебрати кілька варіантів, які можуть спрацювати.

Тому з комп'ютера зайти в біос набагато простіше, і запам'ятовувати нічого не доведеться - кнопка "Delete" легко перенесе вас в биос. На ноутбуці стоїть подекуди поекспериментувати. Або заздалегідь дізнайтеся команду для входу в біос на форумі, де можуть підказати варіант ті, у кого точно така ж модель ноутбука.

Отже, для ноутбука найпопулярнішими кнопками крім "Delete" являются:

 1. "Esc",
 2. "Tab",
 3. "F1",
 4. "F2",
 5. "F6",
 6. "Ctrl F2 ",
 7. " Ctrl Alt S "- якщо у вас маловідомий виробник ноутбука.

Спробуйте ці варіанти і запам'ятайте, що саме спрацювало, щоб наступного разу не ламати собі голову.

Вхід в біос з hp.

Дуже багато хвалять і при тому заслужено комп'ютери від виробника "HP". Так само вони виробляють чудову техніку взагалі, не тільки комп'ютери.


Можливо саме тому, вони популярні по всьому світу і не стала винятком і Росії. Росіяни дуже швидко прийняли комп'ютери hp, тому вони досить часто зустрічаються серед тих, у кого є комп'ютер вдома. Але, так чи інакше, питань пов'язаних з тим, як в hp зайти в біос, менше не стає, навіть навпаки, популярність даного питання наростає, дізнатися відповідь на нього хочуть все більше користувачів ПК і ноутбуків.

Що ж, ми покликані допомагати тим, хто потребує відповіді, так що зараз ви дізнаєтеся, як можна зайти в біос з комп'ютера hp:

 1. Натисніть на кнопку включення комп'ютера,
 2. Після цього натисніть на клавішу "Delete" або "Esc",
 3. У меню виберіть запуск биос або натисніть кнопку "F10".

Далі почне відбуватися завантаження биоса і ви зможете побачити, як він працює. Тут ви можете зробити те, для чого хотіли зайти в біос. Не хвилюйтеся, якщо екран здається вам незвичним, тому багато хто цього вкрай лякаються і починають перезавантажувати комп'ютер або просто позбавляють його джерела живлення. Вам необхідно запам'ятати лише те, що при роботі з параметрами биос варто бути уважнішими і акуратніше. Справа в тому, що без знань у цій галузі і без особливих причин на це, змінювати параметри не рекомендується в принципі, а вже тим більше для того, щоб просто перевірити як тут і що працює.

Вхід в біос з asus і вихід з биос.

Крім виробника "HP", популярністю користується і "ASUS". Крім того, саме asus виробляє найбільшу кількість материнських плат в світі на сьогоднішній день, а це багато про що говорить. Тому й у вашому комп'ютері напевно варто "материнка" від asus. Як ви вже знаєте, щоб запустити биос, необхідно знати модель своєї материнської плати. У вашому варіанті це материнська плата від компанії asus. Настав час дізнатися, як в asus зайти в біос, адже хочеться скористатися всіма можливостями свого комп'ютера і це зрозуміло. Що ж, це не складно, у всякому разі, впоратися з цим зможе навіть пенсіонер. Та й особливих відмінностей в тому, як заходити в біос в комп'ютерах asus або комп'ютерах іншого виробника немає.

Отже, ваш план дій такий:

 1. Натисніть на кнопку включення комп'ютера ,
 2. Після цього натисніть на клавішу "Delete" або "F2",
 3. У меню виберіть запуск биос або натисніть кнопку "F10".

Так ви зможете увійти в біос зі свого комп'ютера. Однак ми ще не відзначили, як вийти з биос. Для цього необхідно пройти таку процедуру:

 1. Натисніть "F10" для збереження даних і запроваджених змін, або натисніть на "Save end Exit Setup",
 2. Підтвердіть команду збереження кліком або кнопкою з буквою "Y" (yes), а якщо передумали, натисніть "N" (not).

Можна вийти з биос і без збережень запроваджених змін. Для цього просто натисніть кнопку "Esc" на клавіатурі або клікніть "Exit Without Saving" на екрані.