Вогонь завжди притягував людей, заворожував танцями своїх мов і вихідним теплом. У квартирі, в будинку ми позбавлені такого задоволення, як камін або піч. Для того, щоб спорудити камін в своїй квартирі, потрібно пройти безліч узгоджень і отримати велику кількість дозволів, що дуже клопітно і досить дорого.Но сьогодні порадувати себе вогнищем тепла і вогню стало можливим і в закритому приміщенні, оскільки з'явилися електрокаміни.

Усі наявні на сьогоднішній день у продажу електрокаміни характеризуються невеликою вагою, дивовижною компактністю і відмінним дизайном, який робить їх прикрасою будь-якої кімнати. Вони повністю безпечні в пожежному відношенні. Для їхньої роботи не потрібне паливо, вони не виділяють сажу, кіптяву. Немає необхідності споруджувати димохід. Установка електрокамінів дуже проста. Куплений вами камін потрібно просто дістати з коробки, видалити всю упаковку, розмістити в підібраному вами місці і включити в електричну розетку. І ось ваша кімната вже наповнюється теплом і затишком, а по стінах танцюють відблиски полум'я.

Вартість електрокаміна в 5-10 разів менше натурального, а ефект від його присутності в кімнаті приголомшливий.

Принцип імітації вогню

Електрокамін не тільки є джерелом тепла, але і обладнаний унікальним механізмом, який імітує полум'я. У моделях електрокамінів, які називаються "псевдодровянимі", вогонь імітується за допомогою відрізків шовку або фольги червоного кольору.


У топці є муляжі обгорілого деревного вугілля і полін, які зроблені зі спеціального пластику. Ця імітація підсвічується, що збільшує її реальність. Вся конструкція забезпечена системою з дзеркал і кольорового підсвічування. В результаті досягається дуже реальна картинка палаючого полум'я.

Джерелом тепла є ТЕН або електрична спіраль. При наявності рефлектора створюється ефект інфрачервоного нагрівача. Потоки теплового повітря, джерелом якого є електрокамін, поступово поширюються по всій кімнаті, наповнюючи її теплом і затишком, не піднімаючи пилу і не приносячи запах гару.

Корпус каміна не схильний нагрівання, тому він може бути встановлений де завгодно . Віддача тепла стовідсоткова, що досягається особливою конструкцією електрокаміна.

Система управління досить легка в експлуатації. У більшості випадків присутній вбудований термостат, який підтримує певну температуру. Він може відключати нагрівальний елемент, економлячи таким чином електроенергію.

Більш дорогі моделі є пульт дистанційного керування, який дозволяє настроювати тепловий режим і регулювати яскравість світіння та інтенсивність штучного полум'я. Потужність каміна відносно невелика, порядку 1-2 кВт. Це цілком дозволяє повністю обігріти кімнату, площа якої до 20 м2, і в той же час не призводить до більшого споживання електроенергії.