Широкоформатний принтер (або плоттер) на сьогоднішній день дозволяє забезпечити найякіснішу друк, що дає повне право віднести його до одним з останніх технічних досягнень. Але отримати дійсно високоякісну повнокольоровий друк можливо тільки при виборі правильного широкоформатного струменевого плоттера.

На що варто звернути увагу при здійсненні вибору?

Перш за все необхідно визначитися з призначенням купується вами принтера і його цільовим використанням, а потім переходити до вивчення його технічних характеристик.

Одним з основних критеріїв, звичайно, є якість друку, водостійкість одержуваних відбитків і їх стійкість до механічних пошкоджень. Слід звернути свою увагу і на ширину друкованого поля принтера. Ви можете вибрати формати друку А2, А1, А0 або А0 +. Існують плоттери і з більш широкими друкованими полями.

Велику роль відіграє пропонований виробником рівень гарантійного та післягарантійного обслуговування, оскільки плоттер є досить складним технічним пристроєм, і в процесі його експлуатації ви можете зіткнутися з різними ушкодженнями або несправностями, усувати які самостійно не рекомендується. Вивчіть ті гарантійні зобов'язання, які пропонує своїм клієнтам постачальник, з'ясуйте, хто буде здійснювати можливий ремонт купленої вами техніки і ознайомтеся з відгуками клієнтів про цю фірму. Бажано, щоб цими роботами займалися офіційне представництво постачальника або сервісний центр, які не тільки здійснюють ремонт техніки, а й займаються постачанням витратних матеріалів, а також надають консультації.

Як визначити собівартість одержуваної друку?

Для більшості покупців основним критерієм при виборі широкоформатного принтера є питання його окупності і собівартості одержуваних з його допомогою відбитків.


При цьому не варто покладатися на послуги продавців-консультантів, а краще самостійно зробити необхідні розрахунки для визначення вартості одиниці друкованої продукції. Для цього необхідно враховувати вартість носіїв, чорнила, друкуючих голівок принтера. Термін можливого використання цих головок також вплине на кінцеву вартість друку. Варто пам'ятати, що деякі плоттери потребують досить частою і регулярній зміні друкуючих головок, а є виробники, що випускають плотери, друкують голівки яких працюють протягом декількох років. Всі ці фактори і формують кінцеву вартість відбитків, зроблених за допомогою широкоформатного принтера.

При покупці плоттера варто вибирати такі моделі, навчання роботі на яких і їх налаштування для друку необхідної якості будуть досить простими, щоб працювати на них змогло більшість користувачів, а не тільки пройшли спеціальне навчання. Таким чином ви уникнете простою дорогого устаткування.

Відразу слід уточнити, де ви можете купувати витратні матеріали, які підходять для вашої моделі принтера, і чи завжди вони є в наявності. І вже при оформленні покупки, звичайно, необхідно звернути увагу на терміни доставки обраної вами техніки, які повинен знаходитися в розумних часових межах.