Холодильник - це та побутова необхідність, яка повинна бути в будь-якому житловому будинку або квартирі. Навіть якщо ви мало харчуєтеся будинку, ви все одно повинні подбати про покупку якісної домашньої техніки, адже у вас бувають гості, вам може щось знадобиться, та й можливо незабаром у вас з'явиться сім'я. Крім того, часто у закоренілих холостяків і "неодружених" повинен бути холодильник для зберігання напоїв і заморожених напівфабрикатів, так що вперед за холодильником!

Як же вибрати холодильник серед сучасного асортименту: вони і маленькі і високі, глибокі і вузькі, світлі і розмальовані, економічні і "наворочені". За якими критеріями взагалі варто вибирати холодильник?

Розмір холодильника.

Для початку вам необхідно визначитися з розмірами холодильника, від цього багато в чому буде залежати його вартість. Якщо ви самотні, то вам зовсім не потрібен величезний холодильник, та й для невеликої сім'ї з 2-3 чоловік так само абсолютно не потрібен великий холодильник. А ось для любителів поїсти, для тих, у кого велика сім'я, часто проводяться свята і приходять гості, потрібен високий і глибокий холодильник. Тобто дуже важлива характеристика місткості холодильника. Якщо ж у вас велика кухня, то вам підійде холодильник "side-by-side", виглядає він як поєднання двох звичайних холодильників разом. Найчастіше такі холодильники ми можемо побачити або в магазинах продуктів, або в американських фільмах, зараз рідко у кого зустрінеш таку модель у квартирі, адже кухні там маленькі.

Холодильна і морозильна камера.

Як ви й самі знаєте, холодильник може не тільки охолоджувати і зберігати продукти, але і заморожувати їх. Для цього створена морозильна камера, вбудована в холодильник. Можна вибрати холодильник виходячи з розташування цих камер щодо один одного: в чому це є показовим моментом.


Так холодильна камера може знаходитися над морозилкою або, навпаки, під нею. Так само існують однодверні холодильники, де морозилка знаходиться усередині холодильної камери за ще однією дверкою. Що саме вибрати залежить від того, що вам зручніше, в більшості випадків зручно, коли морозилка знизу, тому в іншому випадку вам доведеться постійно нагинатися або присідати, щоб дістати з холодильника продукти частого вжитку, наприклад, молоко.

Розморожування холодильника.

Зверніть увагу перед покупкою холодильника на спосіб його розморожування. Зараз популярні системи автоматичного розморожування No Frost, які не вимагають регулярної ручної разморозки. Система працює так, що холодильник не переморажівается і розморожування потрібно 1-2 рази на рік для промивки холодильника і тільки. Зрозуміло, що існує і система ручного розморожування, коли вам регулярно доведеться розморожувати холодильник, щоб видалити наморозку за час використання холодильника. Є так само змішана система розморожування, при якій одна з камер розморожується автоматично, а друга - вручну. Це можливо тільки в тому випадку, якщо холодильник двохкомпресорний.

Енергоспоживання холодильників.

Найважливішим при виборі холодильника для вас має стати критерій енергоспоживання холодильника. Так, класи В і С для холодильника - це характеристика економічних моделей, хоча найбільш економними є холодильники А класу. Не варто плутати енергоспоживання холодильника з кліматичним класом. Останній говорить про те, за яких умов ваш холодильник буде працювати нормально. Для нашої країни і клімату підходять холодильники кліматичного класу N, а так само SN.