Перш ніж вибрати необхідне обладнання, споживач повинен чітко визначитися з тими функціями, які вона має виконувати, його продуктивністю та іншими важливими параметрами. Деякі вимоги до обладнання є універсальними: простота експлуатації, легкість догляду, економічність, необхідну якість вироблених ізделій.Трубогібочний верстат - це обладнання, призначене для згинання труб різного профілю під заданим кутом для подальшого їх застосування в різних інженерних конструкціях. Труби з квадратним або прямокутним профілем вимагають спеціальних конструкцій трубозгинаючого обладнання. Які ж параметри повинні враховуватися при виборі трубозгинаючого верстата?

Види приводів трубогибочні верстатів

Приводом називається механізм приведення обладнання в робочий режим. Особливу увагу в трубогибочні верстатах приділяється приводу гибочной консолі. Тому на нього варто звернути особливу увагу при виборі верстата.

Пневматичний привід має порівняно невелику вартість, але це його майже єдина перевага. Недоліками ж є:

- неможливість керування швидкістю згинання труб різного профілю;

- низька точність гнучкі.

Все це призвело до того, що даний тип гибочного обладнання практично не використовується в умовах сучасних виробництв.

Одним з найбільш популярних видів приводів є гідравлічний, що дозволяє плавно змінювати швидкість гнуття труб.


Серед приводів, що забезпечують точність гнучкі, гідравлічний є найдешевшим і простим в обслуговуванні та ремонті. Необхідна регулювання швидкості в трубогибочні верстатах з гідравлічним приводом забезпечується за допомогою дроселя. Верстат забезпечує точне позиціонування заготовки, оснащений складкодержателем.

Найнадійнішим, що забезпечує високу точність операції згинання, є сервопривід. Цей тип приводу використовується в автоматичному обладнанні. На таких верстатах проводиться високоякісна гнучка труб різного профілю. За допомогою сервоприводу відбувається обертання труби, що спрямовується в гибочно головку верстата. Недоліком є значна вартість даного обладнання.

Вибір станини трубозгинаючого верстата

Станина є найважливішим елементом конструкції, на який потрібно звернути достатню увагу при виборі трубозгинаючого верстата. Настільні та гаражні трубогиби мають легку станину, яка робить устаткування мобільним, але виконувати на ньому можна лише незначний обсяг робіт, застосовуючи труби лише невеликого діаметру. Верстати, використовувані в серійному виробництві, мають потужну литу станину.
Обладнання коштує недешево, тому дізнайтесь, як полегшити завдання в статті нашого порталу: "Як залучити гроші в гаманець". Так ви зможете швидше оговтатися від витрат і залучити нові кошти.