Тонометр - це та техніка, яка повинна бути в будинку у кожної людини. Навіть якщо у вас немає гіпертоніків, це ще ні про що не говорить. Часом ви страждаєте головним болем саме через ненормального тиску, а як зрозуміти яке воно: знижений, підвищений або в нормі? Важливо знати, як вибрати тонометр, щоб він при експлуатації не підводив вас і показував вірні результати.Что ж говорити про сім'ї, де проживає гіпертонік, який повинен регулярно стежити за своїм тиском і намагатися тримати його в нормі, щоб не переживати різкі перепади тиску. Завдяки правильному тонометр ви зможете вчасно прийняти ліки, які врятує вас від проблем зі здоров'ям і допоможе визначити причини гіпертонії.

Які типи тонометрів існують.

Перш ніж купувати тонометр, його необхідно вивчити досконально. Тонометри бувають по суті механічними і електронними, хоча електронні в свою чергу діляться на автоматичні і напівавтоматичні тонометри.

1. Механічні тонометри. Це найпопулярніші тонометри на сьогоднішній день. Не дивлячись на їх вартість у порівнянні з електронними тонометрами, вони дуже точно відображають результат вимірювання тиску. Відразу два плюси в одному: точність і ціна. Мінус в тому, що не завжди вдається почути тиск по тонах, тим більше, якщо у вас не ідеальний слух. Механічний тонометр складається з пневматичного нагнітача, плечового манжета, манометра і фонендоскопа. По суті, всю роботу з таким тонометром виконує людина.

2. Електронні тонометри. Дуже популярні серед літніх людей, яким важко самостійно вимірювати собі тиск механічним тонометром. Є можливість перевірити не тільки тиск і пульс, а й ритм серця. Зручні такі тонометри при виявленні динаміки стрибків тиску. Електронні тонометри в залежності від типу працюють практично без зусиль людини.

  1. Автоматичні тонометри. Такі тонометри повністю автоматизовані, навіть повітря в манжету надходить автоматично, без ваших зусиль. Тонометри можуть кріпитися на зап'ясті або на плечі.
    1. Автоматичні тонометри на зап'ястя. Даний тип тонометрів контролює як тиск, так і пульс, не займають багато місця і підходять для тих, у кого широка рука в плечі.
    2. Плечові автоматичні тонометри. Ці тонометри більш звичні на зовнішній вигляд, тиск вимірюється самостійно, а манжет кріпиться на плечовому суглобі руки, якщо це дозволяє її розмір.
  2. Напівавтоматичні тонометри. Такі тонометри подобаються багатьом за своєю ціною: вони трохи дорожче механічних тонометрів, але набагато дешевше автоматичних електронних тонометрів. Такі тонометри досить точно показують результат, можуть запам'ятовувати показання тиску. Вам достатньо лише накачати грушу, результат видасть табло. Працює такий тонометр на батарейках.

Манжета тонометра: на що звернути увагу.

Щоб вибрати тонометр правильно, необхідно звернути велику увагу на манжету пропонованих тонометрів. Не думайте, що все манжети однакові і підходять на будь-які руки, це не так.


Зверніть увагу на розміри плечової манжети для електронних тонометрів:

1. дитячі манжети - мають загальну довжину обхвату від 15 до 22 см;

2. середні манжети - мають загальну довжину обхвату від 22 до 32 см;

3. великі манжети - мають загальну довжину обхвату від 32 до 42 см.

Найчастіше в аптеках можна придбати тонометри з манжетою саме середньої величини - вони самі затребувані. При необхідності манжети інших розмірів можна докупити. Якщо купуєте додаткові манжети, не плутайте марку тонометра, інакше манжет не підійде. Що стосується манжетів на зап'ясті, вони можуть охоплювати руку на 13-20 см. Хочеться згадати і про механічні тонометри, точніше про величину манжет для них:

1. манжети екстра малої величини загальною довжиною від 7 до 12 см;

2. манжети малої величини загальною довжиною від 11 до 19 см;

3. манжети середньої величини загальною довжиною від 18 до 26 см;

4. манжети стандартної величини загальною довжиною від 25 до 40 см;

5. манжети великої величини загальною довжиною від 34 до 51 см;

6. пов'язки на манжети від 40 до 66 см.

Якщо сумніваєтеся з відповідним розміром, проконсультуйтеся з фахівцем, а не беріть нову манжету навмання. Найкраще, манжету фіксує металеве кільце, крім того, завдяки йому ви можете самостійно впоратися з манжетою.

Груша для тонометра.

Вибираючи механічний або електронний напівавтоматичний тонометр, необхідно правильно підібрати грушу, або правильно кажучи, нагнітач. Від її якості залежить, чи правильно покаже результат ваш тонометр. З гарним нагнітачем підкачка повітря буде легкою, простий і швидкою. Дуже зручно мати якісну легку в роботі грушу людям з хворими ослабленими руками. Купуючи тонометр, перевірте, як зручно працювати грушею, якщо вам це доставляє незручності, розгляньте іншу модель. До речі, найбільш зручними нагнітачами є моделі, зроблені з латексу.

Що ще важливо для гарного і якісного тонометра.

Хочете знати, як вибрати тонометр правильно, тоді уточнюйте усі нюанси його можливостей. Наприклад, чи може електронний тонометр працювати від мережі, чи має систему пам'яті, таймер, економії енергії та відключення батареї і т.д. Всі ці, здавалося б, надмірності можуть допомогти вам заощадити і простежити за своїм здоров'ям. У деяких тонометрів є в комплекті безболісна манжета, або манжета універсального розміру, а деякі моделі дозволяють за пару хвилин виявити середнє значення тиску. Якщо ви чуєте про ті можливості тонометра, яким вам "не потрібні" подумайте, можливо, ви станете щасливим володарем самого зручного тонометра, який тільки можна собі уявити. Дуже важливо не тільки правильно вибирати тонометр, а й знати, де його правильно купувати. Найкраще робити покупку тонометра в аптеках, щоб переконатися в його якості, клінічної перевірці, отримати гарантійний талон на нього і відправитися користуватися обраною моделлю тонометра все життя.