Сьогодні ноутбуки практично замінили стаціонарні комп'ютери завдяки своїй компактності і високої функціональності. Тим більше, що з кожним роком виходять нові моделі, які цілком конкурують з найпотужнішими комп'ютерами, а в деяких моментах навіть можуть дати фору по продуктивності і працездатності. Завдяки цьому вибір ноутбука - це серйозне завдання, до якої необхідно підходити відповідально, щоб в результаті отримати потрібну конфігурацію і не шкодувати про витрачені гроші. Радимо вам ознайомитися з даним матеріалом, де ми розглянемо питання, як вибрати ноутбук для роботи і для ігор.

Ноутбук для роботи.

Як вибрати ноутбук для роботи? Зазвичай, під рабою на ноутбуці увазі роботу з текстом або роботу з графікою або Інтернетом. У всіх випадках людині доведеться весь час дивитися на монітор і набирати текст на клавіатурі. Виходячи з цього, важливо перед покупкою звернути увагу на якість і зручність клавіатури, яка повинна мати зручну для очей і сприйняття забарвлення і маркування, а також бути комфортною при наборі тексту. Важливо спробувати надрукувати кілька пропозицій і оцінити розташування кнопок і Тугість їх натискання. Якщо при наборі ви постійно чіпляєте сусідні кнопки, то в такій ситуації очевидно, що ця клавіатура надалі вас не влаштує.

Далі зверніть увагу на дисплей, який при можливості краще вибрати матовий, так як глянсовий екран має властивість віддзеркалював при яскравому освітленні до того ж він дуже контрастний. Для робочого ноутбука не варто ганятися за широкоформатними екранами, які вам, швидше за все не стануть в нагоді для роботи, а так у вас з'являється можливість заощадити в ціні за рахунок відсутності зайвих "наворотів".

Крім вибору відповідної клавіатури і монітора, зверніть увагу на наступні характеристики ноутбука:

 1. Вага. Так як вам завжди знадобитися його носити з собою, вага пристрою відіграє значну роль при виборі моделі робочого ноутбука. Також не варто сильно захоплюватися вибором самого легкого пристрою, так як зазвичай найлегші ноутбуки мають маленькі екрани і клавіатури, що в нашому випадку ніяк не підходить.
 2. Порти. Для роботи вам знадобляться такі порти: LAN, Wi-Fi, Bluetooth, PCMCIA, USB 2.0 і VGA. Всі інші порти, як показує практика, зазвичай не використовуються в робочих цілях.
 3. Захист інформації. Важливо щоб вся зібрана в ноутбуці інформація завжди була надійна збережена і навіть у разі сильного удару, ноутбук міг захистити вінчестер від пошкодження. Тому перед покупкою поцікавтеся у продавця про ступінь захищеності обраної вами моделі, і які датчики захисту встановлені на випадок непередбачених обставин.
 4. Оперативна пам'ять. Для роботи вам вистачить з головою одного гігабайти оперативної пам'яті, щоб працювати з офісними і простими додатками. Але у випадку, якщо ви розраховуєте у вільний від роботи час переглядати відео або грати в ігри - вам цього обсягу пам'яті буде недостатньо.
 5. Жорсткий диск. Для зберігання документації та робочих файлів, вам достатньо буде і 80 гігабайт, але якщо є бажання зберігати додатково якісь свої особисті дані - придбайте відповідний обсяг вінчестера.
 6. Батарея. Дуже важлива деталь в ноутбуці для роботи, так як бувають випадки, що потрібно продовжувати роботу навіть при відключенні електроенергії або взяти з собою ноутбук у робочих справах в ті місця, де немає можливості його живити від мережі.


  Тому рекомендується звертатися увагу на потужність акумулятора, а також при можливості додатково придбати запасну батарею.

Крім покупки самого ноутбука необхідно подбати про придбання аксесуарів, які допоможуть вам у роботі. Зазвичай для роботи крім мишки і чохла для транспортування більше нічого не потрібно, але ви завжди можете докупити засоби догляду за монітором і невеликі динаміки, для прослуховування музики.

Ноутбук для ігор.

На відміну від робочого ноутбука, ігровий ноутбук повинен володіти потужною конфігурацією, щоб потягнути сучасні комп'ютерні ігри, які вимагають від пристрою потужний процесор, величезний об'єм оперативної пам'яті і хорошу відеокарту. А тепер більш докладно про конфігурацію ноутбука для ігор:

 1. Процесор. Для сучасних ігор вам знадобитися процесор з максимальною тактовою частою і бажано двоядерний. Якщо вказаний процесор AMD Turion 64 X2 або Core Duo 2 - знайте, що такі процесори дозволять вам витягнути будь-яку гру без загальмування.
 2. Відеокарта. ATI Mobility Radeon X1700 або GeForce Go 7700 - на сьогоднішній день найпотужніші відеокарти, які ви зможете знайти в ігровому ноутбуці. Ці відеокарти дозволять вам грати на максимальних налаштуваннях і насолоджуватися неперевершеною графікою і промальовуваннями в грі. Також буде непогано, якщо обрана вами відеокарта зможе без проблем відтворювати 3D графіку, яка з кожним роком все більше витісняє звичайну графіку, що не може радувати любителів ігор.
 3. Оперативна пам'ять. Тут принцип дуже простий: чим більше оперативної пам'яті - тим швидше здійснюються комп'ютерні процеси. Рекомендується придбати ноутбук з максимально можливим обсягом пам'яті, а також поцікавитися у продавця, чи можливо додатково встановити планку "оператіви" у вільний слот. Це вам стати в нагоді на майбутнє, тому що з кожним роком ігри вимагають більшої продуктивності від комп'ютерів.
 4. Вінчестер. Нинішні ігри вимагають багато вільного місця на диску, тому доцільно купити вінчестер з максимальним об'ємом, щоб дозволити собі крім ігор зберігати особисті дані.
 5. Інтерфейс підключення. Особливої ролі порти не грають, лише важливо, щоб був присутній адаптер wi-fi, необхідний для любителів онлайн-ігор.

Крім цього потрібно подбати про якість екрану, адже саме на ньому буде відображатися вся краса вашої улюбленої гри. Тому краще всього вибрати широкоформатний глянсовий екран з розміром від 15 дюймів.

Крім ігор, ноутбук з подібною конфігурацією здатний відтворювати відео в найкращій якості, а також потягне все ресурсомісткі програми, що дозволяє працювати з таким ноутбуком 3D-дизайнеру .

Вартість ігрових ноутбуків звичайно велика, але не варто забувати, що такий агрегат у своїх компактних розмірах містить максимальну комп'ютерну потужність, яку можна використовувати не тільки для ігор і для розваг.

Після того, як ви вибрали вподобану вам модель ігрового або робочого ноутбука, не забудьте поцікавитися у продавця про можливість апгрейда даної моделі через деякий час, адже сфера комп'ютерних ігор і програмного забезпечення стрімко рухається вперед, що може призвести до неповної боєздатності вашого пристрою в майбутньому.