Мультиварка - це не просто кухонний прилад, це зовсім інша організація самого процесу приготування їжі, коли частина контролюючих функцій господині, яка стежить за варінням або смаженням, бере на себе даний пристрій. Навіть при покупці недорогих моделей ви отримаєте багатофункційний агрегат, що допомагає готувати супи, каші, компоти, смажити, запікати. При використанні передових моделей господиня отримує можливість з їх допомогою пекти хліб, готувати йогурти, картопля фрі. Головне - як вибрати мультиварку, а вже вона згодом заощадить час і сили, які господиня витрачає при консервації, допоможе простерилізувати пляшечки для дитячого харчування.

Різновиди мультіварок

Перед тим, як вибрати мультиварку, потрібно визначитися, якими функціями вона повинна володіти. За своєю суттю мультиварка є "електронної" каструлею, внутрішня ємність якої повністю герметична, що забезпечує сталість температурного режиму та збереження всіх корисних властивостей та аромату продуктів. Управління цією електричної побутовою технікою здійснюється за допомогою дисплея, розташованого на передній панелі пристрою.

З технологічної точки зору це кухонне обладнання підрозділяється на скороварки і стандартні пристрої. Належність мультиварки до тієї чи іншої категорії залежить від потужності, яку має агрегат. У скороварці страва готується протягом декількох хвилин.

Кількість режимів, які доступні агрегатам, може коливатися від трьох до восьми. Базовий варіант мультиварки дозволяє варити і тушкувати м'ясо, рибу, овочі, готувати каші. Більш просунуті варіанти мультіварок дають можливість отримувати випічку самих різних видів.

Це кухонне обладнання розрізняється і ємністю робочої чаші, яка коливається від двох з половиною до шести літрів. В даному випадку вирішальним чинником є кількість членів сім'ї, і стандартні обсяги приготування їжі.


Покриття чаш в більш дешевих моделях - звичайне антипригарне, а в дорогих варіантах - пятислойное, що містить шар мармурового напилення.

Середня вага даного пристрою становить близько трьох кілограмів. Пластикові моделі є легшими і дешевими. Наявність металевого корпусу збільшує вартість агрегату і продовжує термін його експлуатації.

Додаткові опції, на які важливо звернути увагу при виборі мультиварки

Давайте дізнаємося, як вибрати мультиварку правильно:

  1. Однією з найбільш корисних функцій, що не відносяться безпосередньо до технології приготування страв, є так званий автономний режим. Наявність такого режиму дає можливість відкласти початок приготування вже закладених продуктів до встановленого вами часу. Навіть якщо ви затримаєтеся і не встигнете до заданого моменту, піч буде підтримувати блюдо підігрітим в щадному режимі. Час відстрочки старту знаходиться в межах 13 годин, а час перебування страви в підігрітому стані - до 12 годин.
  2. Наявність опції м'якого випуску пари забезпечує безпечний режим функціонування мультиварки, оскільки після закінчення приготування страви весь накопичений пар виходить назовні поступово при повільному і плавному зниженні тиску.
  3. Безпека роботи забезпечує герметичний клапан і присутність спеціальних ручок, які допомагають уберегти шкіру від опіків. Додатковим елементом безпеки є незнімний електричний шнур.
  4. Зручною опцією є наявність зворотного відліку часу, який відображається на дисплеї передньої панелі.
  5. У комплект мультиварки входить куховарська книга з рецептами, адаптованими саме для приготування страв за допомогою даного обладнання.

Мультиварка - це агрегат, який не тільки заощадить ваш час і сили, але й дозволить зменшити матеріальні витрати на придбання цілого комплекту кухонної техніки.