Останнім часом практично всі материнські плати оснащені вбудованою звуковою платою. Такі карти підтримують звук 5.1 і 7.1, забезпечуючи вельми гідну якість звучання, і дістаються практично безкоштовно. Тоді навіщо ж потрібні не вбудовані звукові плати? Щоб розібратися в цьому питанні, потрібно визначитися з деякими спеціальними термінами.

Основні спеціальні терміни

Окремі звукові плати оснащені своїм процесором і навіть пам'яттю і називаються апаратними звуковими платами. Невеликі колонки аудіосистеми, службовці для відтворення звуку високих і середніх частот, називають сателітами. Колонка, що відтворює звук низької частоти, називається сабвуфером. Звукові плати володіють Стереовихід: 5.1 або 7.1. Це означає, що звукова плата оснащена 6 і 8 каналами відповідно. В DVD існують різні стандарти об'ємного звуку, що забезпечують ефект присутності при перегляді передач.

EAX і EAX ADVANCED HD - стандарти підтримки просторового звуку і апаратних спецефектів. Останній - найсучасніший і ефективний. В інтегрованих картах зустрічаються рідко.

Хвильовий синтез - технологія, використовувана музикантами, в іграх вона вже не застосовується. В інтегрованих звукових платах ця технологія має низьку якість, а в апаратних забезпечує прекрасне звучання музики.

Для яких цілей застосовується звукова карта?

Звукові плати бувають зовнішніми і внутрішніми. Зовнішня плата застосовується для ноутбуків або комп'ютерів компактних габаритів. Коштують вони дорожче, володіють великою кількістю роз'ємів і регуляторів, укомплектовані пультом дистанційного керування.


Внутрішні карти більш бідні комплектацією і оснащенням, але вони цілком підійдуть багатьом покупцям.

Якщо вам потрібна звукова карта для ігор, то потрібно звернути увагу на підтримку нею EAX і EAX ADVANCED HD, які дозволять вам повністю зануритися в світ звукових ефектів. Вбудована карта не зможе забезпечити вам відповідної якості звучання.

Якщо вам потрібна звукова карта для музиканта, то ви можете вибрати, або бюджетний варіант, або справжню професійну плату, що стоїть вельми дорого. При наявності необхідних роз'ємів до плати можна підключати синтезатор, організувавши вдома справжню звукозаписну студію. Також потрібно звернути увагу на кількість каналів і таблицю семплів.

Якщо ви вибираєте звукову карту для меломана, то потрібно звернути увагу на присутність цифрового, а ще краще, оптичного інтерфейсу, який забезпечує максимально чистий і високоякісний звук. Але якщо ви користуєтеся піратськими дисками, то високу якість звучання ви не зможете отримати з будь апаратурою.

Як можна зрозуміти з наведеної вище інформації, апаратні звукові карти можуть забезпечити використання останніх технологій, і ви зможете перетворити свій комп'ютер у справжній домашній медіа-центр, а дистанційне керування зробить ваше життя ще більш комфортною.
Вам буде так само цікава стаття від нашого фахівця "Як вибрати зовнішній жорсткий диск".