Пам'ятаєте, як у мультфільмі "Простоквашино" листоноша відразу подобрішав, як тільки у нього з'явився велосипед. Можливо, в цьому є частка правди. Дійсно, самі добрі і позитивні діти з легкістю ганяють на велосипедах, а ось у дітей сумних і скривджених такої техніки немає. У кожному разі, всі батьки можуть дозволити собі купити дитині велосипед, якщо він не ламається постійно. Багато сімей передають велосипеди більш молодшій дитині, а старшому купують побольше.Все це зрозуміло, але як же вибрати дитячий велосипед, якими вони бувають, як не помилитися? Дитячий велосипед - це транспорт вашої дитини. В середньому, на найбільшому дитячому велосипеді дитина їздить до 13-14 років, а потім вирішує пересісти на дорослий велосипед.

Дитячі велосипеди - які вони?

Варто відзначити, що існує класифікація велосипедів відповідно до віку дитини. Таких категорій 5:

1. Велосипед для дитини 1-3 років;

2. Велосипед для дитини 3-4 років;

3. Велосипед для дитини 4-6 років;

4. Велосипед для дитини 6-9 років;

5. Велосипед для дитини 9-14 років.

Звичайно, залежно від росту і розвитку вашої дитини, ці цифри можуть змінюватися, тому вам варто придивитися і до дитини. Велосипеди для малюків більше схожі на коляски. Зараз вже до 1-2 років дитині купують "велосипед" без педалей. Його ще називають самокатом, який штовхаєте ви і тим самим катаєте дитини. Однак у цю ж групу входять і маленькі триколісні велосипеди, трицикли. У кожному разі, такі велосипеди легені, дитині зручно везти і кататися на ньому, а вам не складно нести його до квартири.

До 3 років дитина вже цілком може кататися сам. Однак цей час складне тим, що дитина буде часто падати з велосипеда, щоб навчитися кататися на ньому. Велосипеди для навчання - це двоколісні моделі з 2 додатковими колесами ззаду. Такі велосипеди вже більше схожі на справжні, дорослі, у них справжні колеса, які можна підкачувати. Сидіння на такому велосипеді має бути м'яке, але в той же час міцне, рами - низька, колеса 12-дюймові, обов'язково повинна бути захищена ланцюг. Такі велосипеди мають всього 1 швидкість, а гальма найпростіші - задні ножні.

До 4 років велосипед можна змінити на більш дорослий. У такого велосипеда колеса повинні бути більшими, близько 16 дюймів. Не всі батьки приймають рішення замінити попередній велосипед на новий, тому він по суті нічим не відрізняється, крім коліс. Хоча є ще одна особливість: найчастіше на таких велосипедах додається передній ручне гальмо.

З 6 років дитина може почати кататися на велосипеді без навчальних додаткових коліс.


Такі велосипеди дуже різноманітні, вони можуть бути досконалою копією велосипеда батьків, або виглядати, як гірський велосипед. Ці велосипеди мають колеса в 20 дюймів, кілька швидкостей (у середньому до 6, хоча можна зустріти модель всього з 1 швидкістю), гальма ручні (передні і задні). Цілком можна вибрати велосипед для дитини з амортизацією.

До 9 років дитини його велосипед повинен бути таким же, як у дорослих, з єдиною відмінністю в рамі. Величина ж коліс може бути і 24-дюймової, і 26-дюймової. Це прямо залежить від росту дитини і його успіхів у їзді на велосипеді. Такі велосипеди більш цікаві, ніж попередні моделі: уявіть самі, можна підібрати велосипед з 24 швидкостями! Ваша дитина гідний зручного велосипеда. Якщо у вас всього одна дитина, сміливо продавайте об'езженного моделі і купуйте нові.

Як вибрати велосипед виходячи з параметрів росту і віку дитини.

Звичайно, ви можете вибирати велосипед, співвідносячи його параметри з віком дитини. Однак це не зовсім так. Наприклад, середньостатистичні параметри дитини такі:

1. до трьох років його зріст досягає до 95 см;

2. до 4 років дитина може підрости до 101 см;

3. до 6 років ріст дитини в середньому дорівнює 110 см;

4. до 9 років дитина виростає до 128 см;

5. до 13-14 років дитина досягає 155 см.

Багато хто готовий судити про велосипед для дитини так і це буде правильно. Але що, якщо у вас дитина в 9 років вже має зріст близько 140-145 см? Варто в такому випадку придбавати більш дорослу модель, тим більше що вони особливо не відрізняються. Якщо дитина росте швидко, деякі покупки велосипедів можна пропустити. Найкраще оцінювати, який велосипед підійде дитині виходячи з його зростання. Так дитині вище 155 см підійде дорослий велосипед, головне, щоб дитина вміла їздити на велосипеді, хоча навчитися з нуля на відповідному велосипеді буде простіше. Якщо дитина зростом нижче 100 см, йому підійде велосипед з 12-дюймовими колесами або менше. При зростанні дитину до 115 см велосипед повинен мати колеса в 16 дюймів. Замінити велосипед на той, що з 20-дюймовими колесами потрібно, коли зростання перевищило 115 см, але ще не досяг 130. Потім велосипед можна буде замінити. Інші параметри враховуйте виходячи з необхідності: швидкість, амортизація, гальма та ін.