Деякі можуть здивовано знизувати плечима, не розуміючи, навіщо в будинку потрібна кавомолка. У магазинах можна придбати як мелений, так і розчинна кава всіляких сортів. Проте справжній цінитель цього благородного напою розуміє, що мелену каву швидко втрачає свій аромат і вже не здатний задовольнити вишуканий смак справжнього гурмана. Знову ж можна заперечити, що кава може продаватися в герметичних упаковках. Проте ніхто не знає, скільки кави перебував під впливом повітря до того, як його упакували. Тому той, хто впевнений, що кавомолка - необхідний елемент кухонного обладнання, повинен більш детально ознайомимося з цим апаратом.

Як влаштована кавомолка

Основними типами кофемолок є:

- кавомолки з ножовими измельчителями;

- кавомолки з жорнами.

У пристроях першого типу кавові зерна при обертанні перерубувати ножами на частини. Чим довше час роботи кавомолки, тим дрібніше помел. Цей апарат має один недолік: частки кави виходять різних розмірів. Це стає принциповим при приготуванні кави в гейзерних кавоварках або кава-машинах.

Для отримання рівномірного помолу кавових зерен необхідно користуватися кавомолками з жорнами, які мають вартість в два рази більше, ніж апарати з ножовими измельчителями.


Ці моделі технічно більш складні. Вони дозволяють отримувати зерно необхідного розміру за допомогою спеціальних регуляторів. Жорна є циліндричними або конічними дисками, виготовленими з нержавіючої сталі. Відстань між жорнами і визначає тонкість помелу. Кавоварки з циліндричними жорнами мають меншу потужність, але більш високі обороти, що може перепалити кави. Використання конічних жорен дозволяє уникнути ефекту перепалювання, не відбувається перегріву дисків, кавомолка довговічніша.

Кавомолки оснащені дозатором, який визначає, скільки чашок напою ви можете приготувати з перемеленого кави.

Як вибрати кавомолку

Перш ніж відправитися в магазин для придбання кавомолки, визначитеся, для яких цілей вона вам потрібна. Якщо ви збираєтеся готувати напій у турці, то не варто витрачатися на покупку більш дорогих моделей і можна придбати кавомолку з ножовими измельчителями. Для приготування напою в кава-машині необхідна кавомолка з жорнами. Якщо ви збираєтеся використовувати даний апарат в кафе, барі чи ресторані, то вам необхідна кавомолка, оснащена автоматичним дозатором і конічними жорнами.

Правильний вибір кавомолки забезпечить вам прекрасний ранок, починається з чашки запашної кави.