При покупці нових нетбуків часто доводиться стикатися з необхідністю встановлювати і встановлювати заново операційну систему. Ця операція може стати справжньою проблемою через відсутність приводу для роботи з DVD-дисками. Для того, щоб на такому пристрої встановити ОСWindows 7-й версії потрібно використовувати або зовнішній носій DVD, або завантажувальний флеш-носій. Другий варіант є набагато більш дешевим і доступним.

Що таке програма UltraISO?

Ви не отримаєте очікуваного ефекту від простого копіювання установочного диска на флеш-карту. Якщо ви збираєтеся встановити WindowsVista, то знадобиться перебудова структури каталогів, конфігурації файлів, записи завантаження на флеш-карту. Допоможе вам у цьому програма UltraISO, яка використовується з метою створення образів дисків та подальшої роботи з ними. Як у ultraiso створити завантажувальну флешку?

Програма може застосовуватися при роботі з образами, які не читаються аналогами, особливо при невизначеному форматі. Програма допомагає створювати завантажувальні флеш-носії, які мають подвійний режим, застосовуваний для установки ОС, якщо поруч немає CD-DVD-дисків. UltraISO володіє функцією вилучення boot-секторів вінчестерів або дискет. Програма підтримує декілька форматів, створений образ можна конвертувати в шість форматів, є функція віртуального приводу, що дає можливість працювати з носіями на оптичній основі.

Інтерфейс програми дуже зручний, не завантажено зайвими елементами, виконаний у класичному вигляді без використання анімаційних ефектів. Програма має переклад на багато мов, у тому числі, і російську. До недоліків програми можна віднести нерегулярність поставок оновлень.

Серед можливостей даної програми окремо можна відзначити існування власного формату isz, який є стислим UltraISO.


При створенні образу в цьому форматі використовується ефективний алгоритм стиснення, який дозволяє отримати максимальну зручність для користувача.

Новими можливостями програми UltraISO є відображення інформації про час, який було витрачено на створення образу диска, додавання можливості роботи з дисками ємністю 25 і 50 Гб, усунені похибки і проведена оптимізація UltraISO для Windows7.

Створюємо флешку з операційною системою

Як в ultraiso створити завантажувальну флешку: для повноцінної роботи з програмою користувач повинен мати права адміністратора. У зворотному випадку ви побачите напис про неможливість проведення даної операції. Після натискання на кнопку "Пуск" знайдіть UltraISO у встановлених програмах або в папці. При натисканні правої кнопки - вибираєте "Запуск від імені адміністратора".

У відкритому головному вікні програми потрібно вибрати "Файл" - "Відкрити". Образ, який ви обрали, завантажується в робочу зону програми. Наступним кроком є запис образу на флеш-носій - "Самозавантаження". Далі - "Запис образу жорсткого диска".

Після відкриття вікна запису образу, в його графі повинна знаходитися напис: "Disk drive" з ім'ям вашого флеш-носія і його букви. В "USB-HDD +" встановлюється метод запису. Правильно встановивши параметри - натискаєте "Записати".

Система дасть попередження, що всі дані, що містяться раніше на флешці, будуть видалені. Погодившись, ви перетворите її в завантажувальний носій. Установку Windows7 з інсталяційного флеш-носія можна порівняти з установкою ОС з оптичного диска. Таким же чином на флешку може бути встановлений образ будь-якої ОС.

Процедура створення завантажувальної флешки UltraISO не дуже просте, але цілком здійсненна кожним користувачем, що має права адміністратора.