Бувають випадки, коли користувачеві необхідно завантажити UBUNTU на флешку з метою подальшого використання цієї операційної системи на будь-якому комп'ютері, який дозволяє завантаження ОС з флеш-носія. У даному випадку в якості комп'ютера може бути використаний емулятор - VmWare або VirtualBox. При цьому існує складність підключення USB для установки ОС UBUNTU.

Як продовжити життя флешки при установці ОС UBUNTU

Установник UBUNTU дає можливість за замовчуванням використовувати файлову систему EXT4, для всіх, без винятку, створюваних розділів. Крім цього, завантажувач встановлюється за умовчанням на перший в системі вбудований жорсткий диск. Установник ОС пропонує створення розділу підкачки. У разі невиконання цієї умови ви підтверджуєте повідомлення, у відповідь на яке вам запропонують підтвердити свій намір про встановлення системи без Swap-розділу. Як ubuntu встановити з флешки правильно?

Якщо ви приймаєте ці умовчання, то отримуєте серйозну проблему, яка полягає в тому, що на флешці будуть створені розділи, що мають файлову систему, яка буде генерувати на флеш-носії значне число записів, що призведе до його швидкого виходу з ладу. Це можна сказати і про EXT4-розділах і про Swap-розділі.

Головною відмінністю пам'яті флеш-носія від жорстких дисків є наявність обмеження циклів запису - 10 і 100 тисячами для різних типів флешок. Для жорстких дисків такого обмеження по числу перезаписів магнітного шару не існує. До того ж, флешки, які витримують 10 000 перезаписів, коштують значно дешевше, що призводить до їх широкому поширенню і використанню. На перший погляд, такий ресурс здається досить пристойним, але слід брати до уваги, що ліміт записуючих циклів поширюється на всі осередки пам'яті. І якщо один блок уже вичерпав свій ресурс, а інші ні - контролер флеш-носія, виявивши "померлий" сектор, дає сигнал про вихід з ладу флешки повністю.


Якщо навіть контролер цього не зробить, то при спробі прочитати інформацію, що зберігається в збійному блоці, - система зупиниться, і дані отримати буде неможливо. Одним з розділів, у якому ведеться інтенсивна запис, є Swap-розділ.

Одним із способів продовження життя флешки є використання не файлової системи EXT4, а EXT2 або EXT3/4 з відключенням журналу. Якщо відключати журнал в EXT3/4 для вас проблематично, то однозначно використовуйте EXT2.

Доцільність видалення Swap

Як ubuntu встановити з флешки і чому варто видалити Swap? Як правило, сучасні комп'ютери рідко мають недолік оперативної пам'яті. Навіть при пам'яті в 1 Гб Linux рідко використовує можливості Swaр, якщо в роботі немає ресурсномістких завдань, таких як створення високоякісних відеоматеріалів і редагування текстових файлів дуже значних розмірів. Якщо ж оперативна пам'ять перевищує 2 Гб, то застосування в Linux Swaр-радела практично неможливо.

Отже, використання Swaр на настановної флешці недоцільно. Користувачам комп'ютерів з малою пам'яттю в цьому випадку потрібно бути уважним - і не запускати одночасно велику кількість додатків.

Останнім важливим правилом завантаження UBUNTU з флеш-носія є установка GRUB-завантажувача безпосередньо на флешку. Якщо ви залишите параметри "за замовчуванням" і GRUB буде записаний на перший жорсткий диск, то частина коду завантажувача буде прописана на цьому диску, який при виклику ОС почне шукати решту коду на флешці. При відсутньому флеш-носії комп'ютер не зможе завантажити операційну систему.

Використання файлової системи EXT2 або EXT3/4 з відключеним журналом, відсутність Swaр і завантаження GRUB безпосередньо на флешку дозволять оптимізувати роботу системи UBUNTU, установлюваної на комп'ютер з флеш -носії.