Як завжди, коли мова заходить про виховання, багато хто з нас опиняються в полоні міфів.

Виховують так, як прийнято, як розповіли, як порадили, не намагаючись прочитати спеціальну літературу або запитати поради фахівця. І гірше того: і література на очі потрапляє, і фахівці не мовчать, а наші громадяни так і продовжують спілкуватися з собаками, керуючись затверженние з дитинства міфами.

А потім дивуємося: з чого це моя собака росте не такий , який я хочу її бачити? А ось з чого.

Міф перший: коли щеня зробив калюжу, в неї потрібно тицьнути носом.

Господар при цьому примовляє:" Хто це наробив? Що це таке?

Ти розумієш, що так не можна? " Щеня при цьому думає: "Боже мій, він хоче, щоб я це з'їв?" Оскільки є власні екскременти цуценяті не дозволяє природа, він згодом буде залишати калюжі в більш затишних місцях, але ніяк не стане вчитися терпіти до вулиці. І коли, нарешті, питання туалету буде вирішено, то це відбудеться не завдяки тикання носом, а всупереч йому. І, до речі, набагато пізніше, ніж якби цуценя ніхто нікуди нічим не тикав.

Міф другий: за щенячим злочином завжди має слідувати покарання.

І це не так. Щоб покарання було дієвим, воно має наступати в ту ж секунду, коли скоєно злочин, і ні миттю пізніше.


Мало того: покарання має бути грамотно підібраним і біологічно зрозумілим. В іншому випадку воно просто ламає собаку, вбиває в ній здібності до навчання і коливає авторитет господаря.

Міф третій: стерилізація або кастрація ведуть до ожиріння.

До ожиріння веде малорухливий спосіб життя і погане харчування, а не кастрація. Тому одна з основних завдань виховання - виростити рухомого, діяльного, активного пса, а не диванну подушку.

Міф четвертий: собака-лідер повинна бути агресивна.

А насправді в собачому світі все просто: агресивні боягузливі і закоплексованние собаки. Справжні собачі лідери не потребують агресії для зміцнення своїх позицій у зграї.

Тому якщо ви заохочуєте агресію собаки у дворі в ім'я її лідерства - знайте: ви заохочуєте погані риси і погані риси.

Міф п'ятий: він паскудить де попало, щоб помститися мені.

Зовсім вже небезпечна помилка. Насправді привчена до вигулу собака паскудить де попало тільки в одному випадку: якщо вона хвора. І її потрібно везти до ветеринара. І терміново.

І якщо ми з цуценятами помиляємося - що вже казати про дітей?