Якщо ви збираєтеся придбати або вже придбали HD-телевізор, то неодмінно зіткнетеся з необхідністю вибрати HDMI-кабель. Як HDMI-кабель підключити до телевізора - питання цікаве, але спочатку потрібно придбати кабель. Це не надто складна процедура, але з деякими її нюансами необхідно попередньо ознайомитися.

Короткі характеристики HDMI-кабелю

Перед тим, як hdmi-кабель підключити до телевізора, важливо розібратися з їх основними характеристиками. HDMI - це інтерфейс мультимедіа з високою роздільною здатністю. HDMI- кабелю бувають двох видів: HDMI Standart і HDMI High Speed. За допомогою кабелів HDMI Standart підключають ресивери телебачення всіх категорій: кабельного, ефірного, супутникового, включаючи 3D, а також звичайні ні (3D) Blue-Ray програвачі і більшість відеокамер HD. Кабелю даної категорії можуть мати різне маркування, крім High Speed. Ігрові приставки, комп'ютери, програвачі Blue-Ray 3D. Ігрові приставки, комп'ютери, Blue-Ray 3D-програвачі доцільно, але необов'язково підключати кабелем High Speed.

Однією з основних тонкощів вибору кабелю є вимога до його довжини, яка не повинна перевищувати 5м, інакше якість зображення може різко погіршитися. Також кабель можна перегинати. Перед придбанням кабелю необхідно визначитися - які ж роз'єми є на вашому пристрої. Щодо старі моделі телевізорів та іншого обладнання володіють, зазвичай двома видами роз'ємів - RCA (інакше званого "тюльпаном", кабелю з потрійною розводкою) і S-відео, круглим виходом, які мають 4 або 9 контактів. Більш нові моделі пристроїв оснащені інтерфейсом HDMI.

Для підключення максимально ефективного підключення потрібно придбати кабель, який - з одного боку - має роз'єм , наявний на панелі пристрою, а з іншого боку - HDMI. Знайти такий кабель досить проблематично, і якщо це не вдасться - потрібно скористатися перехідниками, які можуть мати два і більше роз'ємів різного типу.

Процес підключення HDMI-кабелю до телевізора

Як HDMI-кабель підключити до телевізора? Перед підключенням кабелю телевізор необхідно вимкнути.


Якщо TV-пристрій має S-відео, то кабель підключається роз'ємом S-відео в телевізор, а HDMI - в комп'ютер.

Небажаним є підключення HDMI-телевізора до роз'єму DVI-комп'ютера. Таке підключення призведе до значного зниження якості зображення та звуку.

Після з'єднання кабелем HDMI телевізора і комп'ютера спочатку включається телевізор, а потім комп'ютер. При завантаженні операційної системи на комп'ютер екран TV блимає, що говорить про його підключенні до зовнішнього джерела. Телевізор необхідно переключити в режим AVI, при якому сигнал до нього буде надходити не від зовнішньої антени, а від комп'ютера.

Як HDMI-кабель підключити до телевізора, якщо телевізор підключається до комп'ютера за допомогою кабелю HDMI в перший раз ? Обов'язковою процедурою є налагодження відеокарти. Для це необхідно знайти властивості відеокарти. При вході у вкладку "Додатково" ви знайдете інструкції, дотримуючись яких ви отримаєте зображення комп'ютера на телевізорі. В ОС Windows 7 потрібно перейти на робочому столі в "Дозвіл" - "Знайти". TV-пристрій визначиться в системі і залишиться відзначити його як основний монітор. Якщо визначення телевізора не відбулося, то потрібно знову увійти в властивості відеокарти і повторити всі кроки знову.

У властивостях відеокарти існує можливість налаштування дозволу, розмірів робочого столу, відкоригувати колір та інші установки.

При виникненні проблем із зображенням причиною цього може бути як HDMI-кабель, так і неполадки в підключених пристроях, що найчастіше викликається помилкою програмного забезпечення.