Формат fb2 застосовується для створення книг, які можна читати за допомогою програми Fiction Book Editor. Книги в цьому форматі легко закачуються в телефон, що дозволяє читати їх в дорозі або в інших громадських місцях. Як fb2 перевести в doc формат? Для перетворення fb2 в doc потрібні спеціальні конвертери, яких створено небагато і вони не надто функціональні. Деякі йдуть таким складним шляхом, як застосування програми Acrobat.

Можливість використання конвертерів

Як fb2 перевести в doc? Формати fb2 і йому подібні мають складну структуру, оскільки розробляються вони різними творцями, що мають власні уявлення про те, в якому краще зберігати інформацію у файлі. Більшість таких форматів можна віднести до категорії "закриті", тобто відкрити їх із збереженням високої якості і без втрати інформації здатна тільки "рідна" програма. Конвертери дозволяють перетворювати формати з одного в інший, не втрачаючи інформацію, але можуть виникнути складнощі з обробкою об'єктів, впроваджених у документ, а також можливе виникнення помилок у форматуванні. Тому переклад власне тексту з одного формату в іншій особливих труднощів не становить. Складно працювати з картинками і елементами, що мають різну кодування.

Програми, що перетворюють документи у форматі fb2 в doc

Як fb2 перевести в doc: програма BookDesigner 4 добре перетворює сам текст, але ілюстрації при цьому втрачаються. Тому використовувати це ПЗ для конвертації можна тільки для простих документів. Присутність картинок, таблиць призводить до некоректного перетворенню, поганому збереженню в Word, а найчастіше - до обвалення програми.

Any2fb2 переробляє в fb2 безліч вхідних форматів. Конвертація fb2 в doc відбувається подібно до процесу з використанням BookDesigner 4.


Прості документи труднощів не викликають, а таблиці та ілюстрації перетворюються некоректно. Негативним є той факт, що на базі конвертера Any2fb2 створено й інше ПЗ, яке зберігає аналогічні недоліки.

HtmlDocs2 fb2 - це програма, аналогічна вище описаною. Відрізняється тим, що вихідними форматами можуть бути html і doc. Режим функціонування програми - напівавтоматичний. Дана програма також коректно працює лише з простими файлами, до того ж, розібратися в ній і звикнути до її використання - складно. Можна зробити висновок, що універсальних, зручних і функціональних програм для конвертації fb2 в doc і назад, в автоматичному режимі, поки не існує. Однак, їх розробці видаляють достатньо серйозну увагу.

Деякі хитрощі, які можна застосувати при роботі з fb2

Які хитрощі існують, як fb2 перевести в doc? Формат fb2 є, насправді, спеціалізованим документом формату xml, який володіє загальними рисами з форматом html, з легкістю вироблений в будь-якому браузері. Файл перейменовується, а розширення змінюється з fb2 на html. За документом робиться два клацання мишкою, файл копіюється і вставляється в документ MS Word.

Ще однією можливістю конвертації документа fb2 є відкриття Word і через меню "Відкрити" перебування документа в випадаючому списку "Усі файли". Цей метод можна застосувати для всіх версій Word, але дана процедура чревата збереженням зайвих тегів. У версіях Word 2003 і пізніших прибрати теги можна поєднанням кнопок Cntrl + Alt + X. Конвертується, природно, лише сам текст. Ілюстрації і таблиці не зберігаються.

Можливо, також вручну видалити теги з документа fb2 і код ілюстрацій в кінці файлу. Виходить звичайний TXT-формат, який відкривається дуже легко.