Файли у форматі DjVu досить часто зустрічаються в електронних книгах, але спочатку він передбачався для зберігання зображень. Книги, які мають формат DjVu, представляють відскановані зображення, які зібрані в один файл. Такі книги мають малу вагу і дуже зручні для зберігання.

Зазвичай відскановані зображення займають досить значний обсяг пам'яті. Тому якщо виникає необхідність відсканувати книгу, то доцільно зберігати її саме в форматі DjVu. Але виникають такі питання:

- як djvu перевести в word,

- як djvu перевести в pdf.

Переклад формату DjVu в Word

Отже, як djvu перевести в word. Файл у форматі DjVu є за своєю суттю зображенням, навіть якщо воно має на увазі книгу. Витягти текст з такої книги є досить важким завданням.

Зустрічаються файли, на які текстовий шар накладається зверху. В даному випадку для його вилучення потрібно кілька простих кроків:

  1. Завантажити на комп'ютер відповідну програму, наприклад, DjVu Reader, яка призначається для перегляду документів, виконаних в програмі DjVu.
  2. Відкрийте документ DjVu. У тому випадку, якщо у файлі є кнопка, яка допомагає виділяти фрагменти тексту, то це означає присутність поверхневого текстового шару, який легко можна скопіювати в Word.

Досить часто текстовий накладений шар не передбачається. В даному випадку потрібно завантажити програму DjVu Сor. Встановлена програма дає можливість зберегти файл в будь-якому відповідному графічному форматі. На комп'ютер також потрібно встановити програму, що дозволяє розпізнавати текст. І як djvu перевести в word вийде після цього? Після розпізнавання тексту файл зберігається у форматі Word. Потрібно знати, що такі тексти вимагають проведення коригування. Якість текстів багато в чому залежить від числа скан-копій, які були зроблені з документа.

Як перетворити DjVu в PDF

Тепер розглянемо, Як djvu перевести в pdf. Технологія стиснення зображення DjVu дуже сильно стискає файл зі значним зниженням якості. Формат же PDF був спеціально створений для відображення в електронній формі поліграфічних матеріалів.


Цей формат має безліч опцій, що дозволяють об'єднати в єдиному документі текст і графічні об'єкти.

PDF широко поширений формат, функціональний і зручний. Тому способи як djvu перевести в pdf цікавлять багатьох користувачів.

Розпізнавання тексту в файлах DjVu можна робити або вручну, або застосовуючи конвертер.

Для розпізнавання документа вручну необхідно отримати його Djvu зображення, в чим може допомогти програма DjVu Editor PRO. Після цього потрібно використовувати програмне забезпечення ABBYY Fine Reader, що служить для розпізнавання тексту. Цей спосіб більш складний і займає більше часу, ніж конвертація. Але він більш ефективний, оскільки дає впевненість у тому, що картинка буде переведена в текст, а не буде отриманий PDF файл із зображеннями сторінок.

Якщо редагування тексту не є для вас принциповою процедурою, то можна застосовувати конвертери або експортування файлу в документ PDF в інтерфейсі DjView.

Конвертаційна програма UDC встановлюється як розширення до Internet Explorer. Після її встановлення будь DjVu файл можна відкривати за допомогою браузера. Для цього вибираєте "Друк" і в списку принтерів відзначаєте UDC. "Властивості" - "Завантажити налаштування", потім вибирається шаблон - "Text Document to PDF". Після цього у вікні "Друк" потрібно натиснути "Ок".

Ще однією можливістю перетворення файлів DjVu в PDF є використання додатки Solid PDF Creator. Це програмне забезпечення дозволяє трансформувати в PDF файли будь-якого початкового формату. Створення кінцевого документа досягається всього декількома клацаннями клавішею миші та використанням редактора WYSIWYG.

Перетворення документа з DjVu в PDF дозволяє позбутися деяких недоліків, властивих вихідного формату і отримати книгу, сумісну з усіма видами пристроїв для читання.

Так ви дізналися і запам'ятали, як djvu перевести в word і pdf. Користуйтеся цими порадами, і не забувайте про них, це стане в нагоді вам не тільки зараз, але й, можливо, в майбутньому.