Якщо у вас виникла необхідність перекладу звукових доріжок з компакт-диска у формат MP3, то почати необхідно з запису аудіо файлу на жорсткий диск в стандартному форматі WAV з використанням "граббер" - спеціальних програм. Для перевірки функціональності "граббера" необхідно витягти файл 4-5 разів і порівняти результати по байтам - вони повинні бути абсолютно однакові. Для початку розберемося, як cd перевести в mp3, а потім дійдемо до того, як mp3 перевести в cd.

Види "граббер"

Еxact Audio Copy - програма, яка є загальновизнаним лідером серед "граббер" і особливо добре проявляє себе у випадках, коли доводиться працювати з дисками, з яких файли витягуються тільки з помилками. Використання даної програми дає можливість проводити корекцію файлів, зводячи до мінімуму всі втрати і допомагаючи уникнути неприємних клацань при відтворенні. Ефективно використовувати цю програму з кодером Lame.

Єдиним істотним недоліком Еxact Audio Copy є необхідність дуже точного налаштування перед застосуванням. Ця програма бере в облік зміщення лазера, яке характерно для конкретного СD-ROM.

Якщо з яких-небудь причин користування програмою ЕАС неможливо, то можна застосувати наступний за ефективністю "граббер" СdEx, який також оснащений функцією корекції і стабільно витягує треки.

Обидві програми дають можливість кодувати отримані WAV в MP3.

Способи кодування в MP3

Як cd перевести в mp3: основним питанням в кодуванні є правильний вибір кодера і бітрейта. Найперспективнішим варіантом є використання кодера Lame VBR. Часто висловлюється думка, що кодувати потрібно тільки з використанням постійного бітрейта СBR 256 або 320. Однак є багато шанувальників саме VBR, який кодує з виділенням необхідного числа біт. Кодування з СdEx допустимо в системах, що не мають помилок.

VBR дозволяє отримувати більш високу якість, ніж АBR і вже тим більше, ніж СBR. Винятком є випадок, коли обрано максимально можливий постійний бітрейт 320 кб/с.

І СdEx, і ЕАС дають можливість моментального кодування витягнутого в WAV треку в формат MP3.


До того ж, при цьому ви отримаєте розставлені теги. СdEx дозволяє отримувати VBR з меншим бітрейтом, ніж ЕАС.

Кодування комплексу треків

Як же бути у випадку, якщо потрібно провести кодування цілого масиву треків у форматі WAV? З цією метою можна скористатися програмами, які були описані вище. Вони передбачають таку можливість, хоча протягом однієї процедури можна обробити файли, що знаходяться в одній папці.

Razor Lame також є прекрасним інструментом кодування, оскільки можна вибірково брати треки з різних папок. За допомогою цієї ж програми призвести декодування MP3 в WAV.

Є ще одна програма, яку можна використовувати для кодування WAV в MP3- MP3Gain. (Таким чином як cd перевести в mp3) Вона використовується у випадках, якщо необхідно провести вирівнювання гучності файлів в рамках одного альбому, при цьому не вдаючись до нормалізації.

Проаналізувавши всі програми, які можна використовувати для кодування витягнутих треків, ви повинні вибрати саме ту, яка буде найбільш ефективна для ваших треків.

Як mp3 перевести в cd

Програм для перетворення формату МР3 в CD (тобто як mp3 перевести в cd) існує чимало. Це Nero, Easy CDDA Extractor й інші, але тільки при такому перетворенні відбувається істотна втрата в якості. Сенс дана процедура має тільки в тому випадку, якщо диск буде прослуховуватися на музичному центрі, що не підтримує формат МР3.

Як mp3 перевести в cd? Для перекладу МР3 в CD запускається Nero Burning RОМ. В відкритому вікні нового проекту необхідно вибрати Audio CD. Вибрані в провіднику файли за допомогою мишки переміщуються в ліву половину. В меню вибирається "Рекордер" - "пропалити образ". Можна просто натиснути на значок сірники і диска. У вікні вибирається швидкість запису. Після натискання на Burn піде запис диска.