США - це четверте за розмірами території і третє за чисельністю проживає в ньому населення держава світу. Кілька десятиліть тому переїзд на постійне місце проживання в США був нездійсненною мрією тисяч громадян колишнього Радянського Союзу. Сьогодні ситуація стала дещо іншою. Еміграція в США стала більш доступною і, при бажанні, можна скористатися одним з декількох легальних способів виїхати в цю країну. Давайте по порядку розглянемо питання - як емігрувати до США.

Переїзд в США по робочій візі

Якщо ви володієте високими професійними навичками в якій-небудь професії, то можете спробувати виїхати в США по робочій візі. По візі даної категорії ви отримуєте можливість пропрацювати в американської компанії три роки. Після закінчення цього періоду у вас буде можливість отримати повторно таку ж візу, але третій шанс вам уже надаватися не буде. Але шести років достатньо, щоб спробувати оформити Грін-карту.

Для можливості запросити на роботу іноземного фахівця наймач повинен отримати дозвіл у Федеральній службі з працевлаштування, довівши, що серед співвітчизників немає фахівця потрібного профілю, який згоден працювати на пропонованих умовах.

Отримати ділову візу без виклику роботодавця мають можливість інвестори, особи, які представляють інтерес для уряду США, культурні діячі зі світовим ім'ям, видатні спортсмени. Віза Інвестора передбачає внесок, який становить не менше півмільйона доларів. При цьому потрібно надати декларації походження даних коштів.

Участь лотереї - вигідний варіант еміграції до Сполучених Штатів.

Одним із способів витягнути щасливий квиток є участь у щорічній лотереї, яка затверджена Конгресом США і є абсолютно легальною. Щороку за допомогою комп'ютера випадковим вибором визначаються 50 тисяч осіб, що проживають у різних країнах. При цьому професійні навички, вік, рівень знання мови не мають значення. Всі претенденти мають рівними шансами.

Існує, однак, одне утруднення - виїзду може перешкодити квота, яка не дає можливості брати участь у лотереї країні, з якої за останні п'ять років переїхали в США понад 5 тисяч переселенців.

Возз'єднання з родичами

Як емігрувати в США, якщо у вас там є рідні? Оскільки в США за офіційною статистикою існує дефіцит наречених, то в цій країні існує така категорія, як віза нареченої.


Однак отримати її заважає та обставина, що якщо ви познайомилися на відстані, то виїхати в Штати для особистого знайомства нареченій практично неможливо. А без очної зустрічі, яка до того ж повинна бути доведена, візу вам не дадуть.

Громадянам США і постійним мешканцям надано можливість подавати клопотання про видачу імміграційних віз своїм родичам: подружжю, батькам, сестрам і братам, неповнолітнім дітям. Рішення може бути негативним через перевищення щорічної квоти, що приїжджають на проживання в США, яка не повинна перевищувати 480 тис. Переселенців на рік.

Хто має право на статус біженця?

З проханням про надання притулку до уряду США можуть звернутися особи, які піддаються переслідуванням у себе на батьківщині. Імміграційним службам повинні бути надані переконливі докази гонінь на власній Батьківщині.

Якщо особа, яка звернулася з проханням про надання притулку, знаходиться на території своєї країни, то воно отримує візу і після цього переїжджає в США. Якщо ж іноземний гість вже знаходиться на території США, то він може бути визнаний біженцем і йому дається дозвіл на проживання в Штатах. Після року перебування в статусі біженця іноземний громадянин має право подати прохання про отримання статусу постійного жителя США.

Сполучені Штати - сприятлива на поточний момент країна для еміграції. Наявність великої кількості вакантних робочих місць, досить прийнятний рівень оплати праці дозволяють досить швидко адаптуватися в даній країні і проявити свої таланти та здібності.