Що таке штукатурка.

Штукатурка - важливі аспект роботи зі стінами під час ремонту. Перш ніж дізнатися, як штукатурити стіни, важливо для початку як можна докладніше дізнатися про саму штукатурці, як про матеріал. Отже, штукатуркою називається засіб для обробки стін або стель у вигляді основи для подальшої роботи з поверхнями або як покриття. Штукатурка виглядає в готовому вигляді як густа маса. Найчастіше штукатурка необхідно для того, щоб просто вирівняти стіни або стелі. На відміну від шпаклівки, штукатурку можна накладати товщиною в 1-3 см.

Штукатурка може бути гіпсової та цементної. Гіпсова штукатурка хоч і дорожче за вартістю, але набагато комфортніше у використанні, та й результат виходить найбільш якісним, привабливим. Якщо ж ви придбали неякісну штукатурку, то поверх неї варто наносити хорошу шпаклівку. Крім того, гіпсова штукатурка може виконувати роль звукоізоляції кімнати, зберігає тепло в приміщенні і менше піддається вологості.

Якщо штукатурка хороша, вона не стане для вас проблемою, її буде дуже легко використовувати, можна навіть вносити незвичайні дизайнерські рішення . Крім того, ви зможете бути не стурбовані новим ремонтом, штукатурка відмінно протримається більше чверті століття і не зіпсується, навіть якщо вас затоплять сусіди.

Як штукатурять стіни.

Як правильно штукатурити стіни залежить в першу чергу від того, яку штукатурку ви обрали. Як ви пам'ятаєте, вона буває двох типів: на гіпсовій і цементній основі. Розберемося з кожен з відомих варіантів штукатурки:

  1. Гіпсова штукатурка. Вона швидко сохне і її дуже просто і легко нанести на поверхню. Середній час застигання штукатурки - порядку півгодини. Хоча для цього необхідно дотримуватися всі інструкції, написані на упаковці штукатурки. Для початку приготуйте штукатурку: в таз або відро налийте воду (приблизно 3 літри води на 10-літрове відро), поступово всипте у воду штукатурку, добре помішуючи вручну або за допомогою будівельного "міксера". Як тільки розчин стане досить густим, дайте йому постояти пару хвилин і знову перемішайте.


    Візьміть кельму або шпатель, зачерпніть їм розчин і нанесіть на стіну, розрівнюючи великим шпателем. Вирівнювання необхідно спочатку горизонтальне, а потім (новий шар через пару годин) - вертикальне;

  2. Цементна штукатурка. Вона більш тверда, але для її нанесення при п'ятисантиметровим шаром або більше, а так само на пофарбовану стіну, на неї спочатку необхідно закріпити армовану сітку, після чого вже наносити штукатурку. Щоб приготувати таку штукатурку, необхідно взяти таз або відро, наповнити його наполовину водою і засипати суху штукатурку, після чого добре перемолоти будівельним "міксером". Нанесення штукатурки на стіни і стеля - аналогічно нанесення гіпсової штукатурки.

Як штукатурити в квартирі та будинку стіни своїми руками.

Якщо ви не просто хочете дізнатися, яким чином проходить оштукатурювання, а бажаєте штукатурити стіни своїми руками в будинку або квартирі, вам варто знати кілька важливих аспектів цієї роботи. В першу чергу, приготуйте інструменти:

  1. Мастерок і шпатель для нанесення штукатурки,
  2. Великий шпатель і правило для розрівнювання штукатурки на стінах і стелі,
  3. Терка для розгладження розчину на поверхнях.

Більше нічого з інструментів не знадобиться, приготуйте тільки ємність для змішування розчину і суху штукатурку, бажано, хорошої якості. Яку саме вибрати штукатурку: гіпсову або цементну, - залежить від ваших бажань і фінансових можливостей.

Штукатурка в готовому вигляді захоплюється кельмою або шпателем і гарненько кидається в стіну, залишаючи інструмент в руках. Завдяки кидку, штукатурка добре прилипає до стіни і тримається на ній. До речі, стіна попередньо змочується, щоб штукатурка за неї краще вхопилася. Після того, як штукатуркою буде оброблена вся стіна або стеля, необхідно розгладити поверхню шару, розрівнюючи надлишки і заповнюючи порожнечі ними. І пам'ятайте: не поспішайте зробити перший шар товстим, краще зробити два шари середньої товщини, щоб штукатурка не відвалювалася від тяжкості.