Модна спідниця-сонце.

Одні дівчата воліють купувати вже готові спідниці в магазинах, а інші мають можливість зшити спідницю в домашніх умовах. Насправді, в цьому немає нічого складного. У цей року не спадає мода на популярні і зручні спідниці-сонце. У них можна вийти на прогулянку з дитиною або подругами, піти на побачення, прийти на роботу і т.д. Ця спідниця не тільки зручна і красива, їй не обов'язково бути короткою, щоб ви виглядали красиво і підкреслили б свої ніжки. Крім того така спідниця підходить абсолютно до кожної фігурі.

Для початку визначитеся, як буде "сидіти" спідниця - на талії або на стегнах і зніміть мірки з потрібної частини тіла. Наприклад, ваша талія одно 64 см. Друга мірка - довжина спідниці, наприклад, 30 см. Залишилося приготувати тканину і нанести розмітку прямо на неї. Варіант розмітки буде залежати від того, як ви складете тканину. Ось приклади можливих викрійок:

Отже, виходить, що радіус малого кола вираховується: 64 см * 0,1592 = 10,2 см.

Радіус великого кола: 10,2 см + 30 = 40,2 см.

Далі виріжте тканину по розмітці, сточите шви, де вони необхідні. Далі ушийте блискавку потрібної довжини, поясок. Залишиться лише підігнути і обробити нижній край спідниці, пропрасувати шви і саму спідницю. Ось так легко можна зшити спідницю-сонце.

Весела спідниця з фатину.

Дуже просто можна приготувати на яку-небудь веселеньку вечірку спідницю з фатину. Вона найкраще підійде до дитячої фотосесії, на свято, для дівич-вечора або вечірки в гавайської стилі. Так як шити спідницю своїми руками з фатину? Потрібно вам широкий обріз фатину потрібного кольору (найчастіше щось яскраве) приблизно 300 см на 150 см і гумка, або стрічка.

Необхідно розрізати тканину так, щоб вийшло 3 шматки тканини по 50 см в ширину і 300 см в довжину. Ширина тканини буде довжиною вашої спідниці, так що можна взяти тканину вужче, наприклад в 90 см і розділити на три клаптя по 30 см в ширину. Складіть отримані 3 клаптя по довгій стороні, і прострочіть їх на швейній машинці.

Спідниця з фатину повинна бути типу кокетки. Тому виміряйте об'єм талії, додайте 6-7 см і зробіть збірку по талії, щоб спідниця "стирчала" в різні боки. По верхній стороні спідниці пропустіть атласну стрічку, можна зробити спідницю на гумці або як і в попередньому варіанті - на паску.

Але ще простіше спідницю з фатину можна зробити навіть практично не використовуючи майстерність шиття.


Для цього потрібно велика кількість невеликих клаптиків фатину приблизно 60 см на 5-7 см. Візьміть гумку або стрічку - це буде основа спідниці, і навколо неї "обертайте" клапті фатину. Для цього складіть фатин навпіл по довжині, і зав'яжіть його на основі спідниці. Зробіть так з усіма шматками тканини, щоб спідниця вийшла пишна і щільна. Якщо ви використовуєте для основи стрічку, то чи не приховуйте її під фатином, можна зробити об'ємний вузлик-бант з неї. А в тому випадку, коли така спідниця шиється для дівич-вечора, варто зовні виділити наречену. Для цього до спідниці можна пришити шлейф з фатину.

Особливості шиття спідниць.

Взагалі, для того, щоб зшити спідницю, необхідно тільки навчитися поводитися зі швейною машинкою. А вже викрійок в інтернеті дуже багато. Варто так само вивчити матеріали для спідниці. Наприклад, для спідниці-пачки варто вибрати саме фатин, а не шифон і т.п. Важливо навчитися підбирати матеріали, закуповувати все необхідне і тренуватися постійно. Наприклад, завжди під рукою у вас повинен бути зайвий матеріал тканини, нитки, голки, ножиці, блискавка і т.п. Крім того, завжди варто залишати при викрійці спідниці кілька зайвих сантиметрів на підгин тканини, щоб спідниця не була б вам маленькою.

Так ж врахуйте, що спідницю можна зшити як по викрійці, так і без неї. Найпростіше новачкам шити спідниці саме без викрійок. Наприклад, на тканину можна нанести розмітку по шиттю за допомогою своєї спідниці, в якій ви часто гуляєте, в якій вам комфортно. Для цього на тканину покладіть чисту спідницю, і обведіть її по контуру. Після цього проведіть новий контур, додавши до першого 2 см. Ці зайві сантиметри підуть на підгин спідниці. Залишиться тільки підігнути краю, і прострочити спідницю. Ще дуже просто зшити спідницю без блискавки, просто на гумці. Хоча варто спробувати вшити блискавку, це не так складно, як може здатися. І не бійтеся нічого нового, а щоб починати проби, експериментуйте на старих тканинах або придбайте спочатку недорогі тканини.