Жоржини - прекрасна прикраса для клумби, і як кожен крихкий елемент живого садового декору вимагає уваги та догляду. Ніяких особливих витрат і зусиль для цього не потрібно. Просто потрібно знати, як зберігати жоржини взимку в домашніх умовах.

Як правильно викопати жоржини?

Бульби жоржин потрібно викопувати після перших заморозків. Спочатку зрізують стебла, залишаючи над землею близько 15 сантиметрів. Далі кореневища потрібно обкопати в діаметрі 25 см. Лопата акуратно заводиться під бульбу і, підтримуючи руками стебло, кущ витягується із землі. Бульби потрібно просушити. Зробити це можна на сонці або в добре вентильованому приміщенні. Приблизно днів через шість у бульб гострим ножем потрібно обрізати дрібні коріння і коротше обрізати стебло, залишивши близько трьох сантиметрів. Ті місця, де були зроблені зрізи, потрібно посипати вапном-пушонкой. Сушіння продовжують протягом двох тижнів у сухому прохолодному приміщенні, використовуючи для запобігання від морозів старі газети, солому, мішковину. Така підготовка дозволяє підготувати бульби до зимівлі, яку вони зможуть пережити без зайвого сморщивания.

Як зберігати жоржини в квартирі

Зберігати жоржини рекомендують при температурі близько 50С, для чого найкраще прибирати їх в підвал. Але, що ж робити жителям квартир? Яким чином можна створити подібні умови? Перед зберіганням бульб жоржин на балконі їх оглядають на предмет пошкоджень. Дефектні місця обробляють деревним вугіллям. Корнеклубни складають у ящики і пересипають торфом або піском. Ящики потрібно поставити на балкон, а якщо поряд з ним - то подалі від батареї. Бульби вимагають під час зимівлі періодичного уваги. Їх потрібно перевертати, щоб не допустити загнивання. Якщо раптом процес гниття почався - зріжте уражені ділянки і обробіть їх деревним вугіллям.

Якщо вам потрібно зберегти невелику кількість бульб, то можна використовувати з цією метою холодильник.


Бульби поміщають в поліетиленовий пакет з отворами, засипають тирсою і кладуть у відділення для овочів. Два рази на місяць кореневища потрібно оглядати.

Якщо ви не маєте можливості виділити для зберігання бульб прохолодне місце, то можна використовувати обробку бульб парафіном. Для цього парафін розтоплюється за допомогою водяної бані, а потім в нього занурюють бульбу. Після висихання процедуру повторюють.

Бульби кладуть у поліетиленовий пакет і пересипають торфом. Пакет потрібно щільно зав'язати і покласти в холодильник. Цей спосіб зберігання можна використовувати лише для дуже ретельно просушених бульб. Перед посадкою бульби потрібно обережно потерти, що призведе до розтріскування парафінової плівки. Зчищати її не рекомендується, щоб уникнути пошкодження бульб.

Як зберегти бульби в підвалі

Якщо у вас є сухий чистий підвал - то кращого місця для збереження бульб жоржин в зимовий період і шукати не варто. Перед укладанням кореневищ на зимівлю для їх кращого збереження можна застосувати обробку глиною. З цією метою після чотириденної сушки бульби протягом доби витримують у середньої концентрації марганцевому розчині. Приготуйте глиняну бовтанку, додавши в неї фунгіцид. Потім на зберігання бульби кладуть у підвал. Після зимівлі глиняну корочку обережно розбивають, не намагаючись її зчистити.

Найбільш оптимальними умовами зберігання є льохи з температурою до 70С вище нуля і відносною вологістю більше 80%. В таких умовах бульби не пересихають. Якщо ви зберігаєте жоржини в сухому і прохолодному приміщенні, то бульби укладають в ящики, пересипаючи порожнечі вермикулітом або піском.

Ось як зберігати жоржини, і пам'ятайте, якщо ви правильно збережіть бульби в зимовий період, то наступного літа жоржини порадують вас надзвичайно яскравими красивими квітами.