Доглядати за взуттям необхідно, якщо ви хочете зберегти не тільки презентабельний вигляд, але ще і термін служіння. Догляд як за жіночою, так і за чоловічим взуттям включає правильну сушку, чищення, правильне міжсезонне зберігання і правильний підбір крему. Розглянемо докладніше, як же правильно доглядати за взуттям.

Поради по догляду за взуттям на кожен день

Крем для взуття необхідно підбирати точно в тон і змащувати їм щодня. Непромокаючої взуття можна зробити, якщо змастити її уздовж швів пару раз лляним, касторовою олією, а також сумішшю жиру і воску. Слід також знати, що безбарвний крем може застосовуватися тільки для світлої шкіри, оскільки темна втрачає блиск і тьмяніє. Після того як ви нанесли крем, почекайте от5-ти до 10-ти хвилин і спеціальною щіткою для взуття почистіть її. Якщо ви хочете, щоб взуття придбала хороший блиск, візьміть шматочок оксамиту або замші (можна плюш) і відполіруйте її.

Ганчіркою, змоченою в молоці час від часу дуже корисно протирати лаковане взуття. До речі, розрізаною цибулиною можна протерти побляклі місця, після чого протерти їх сухою ганчіркою. Для того щоб таке взуття не коробилася, її необхідно змащувати іноді касторовою олією або гліцерином.

Гумову взуття потрібно мити і зовні, і всередині. Ретельно слід зберігати від бензину і різних масел, а для того щоб гумове взуття блищала, її корисно полірувати за допомогою гліцерину.


Поруч з нафталіном взуття не можна тримати, інакше вона втратить колір і погрубеет.

А ось велюрову взуття потрібно кожен день чистити щіткою з гуми. Освіжити таке взуття допоможе ганчірочка, змочена в нашатирному спирті або в молоці. Однак не забудьте пройтися по ній після висихання наждачним папером.

Після закінчення сезону необхідно добре почистити, помити, а потім просушити взуття. Не слід зберігати її в місцях з різкими перепадами температур, наприклад, на балконі. Не забудьте вставити розпірки і натерти спеціальним жирним складом, що продається в будь-якому взуттєвому магазині. Подібний крем допоможе запобігти появі тріщин і збереже м'якість шкіри.

Сушимо правильно промоклий взуття!

Дуже важливо правильно сушити промоклий взуття, інакше її можна зіпсувати. Отже, такі способи допоможуть вам правильно висушити взуття:

  1. Набейте в шкарпетки чобіт щільно газету, яку міняйте на суху кілька разів. Газета добре вбирає вологу, а тому взуття висохне в рази швидше.
  2. Вставте в черевик шланг пилососа без насадки і увімкніть його. Так взуття висохне швидко.
  3. Не забувайте регулярно просушувати і міняти устілки.
  4. Можете купити в магазині спеціальну сушарку Чи колодку для взуття.

І ні в якому разі не сушіть промоклий взуття поблизу батарей, обігрівачів або близько вогню, оскільки шкіра деформується і втрачає еластичність, а нитки стають не міцними!