Взуття дає стороннім людям велике уявлення про нас. Так у людей, які носять нечищені черевики, швидше за все, часто проявляється їх лінь і небажання дбати навіть про себе. Особливо про це говорить той факт, коли пару днів тому пройшов дощ, на взутті залишилися сліди від погоди. І от коли на вулиці вже сухо, людина ходить в нечищених черевиках.

Це звичайно може розповісти і про неуважності людини, він міг і забути про чищення взуття, але завжди є час, щоб хоч трохи привести взуття в порядок перед виходом з дому. Тому намагайтеся завжди стежити за своїм взуттям, щоб про вас не сказали нічого поганого. А як доглядати за взуттям, ми вам розповімо.

Чому потрібно доглядати за взуттям і як часто це потрібно робити.

Давайте спочатку розберемося в тому, навіщо потрібно чистити взуття. Взуття важливо чистити, щоб захистити її від шкідливих впливів на матеріал взуття. До шкідливих впливів відносяться подряпини, удари взуття про щось, погана погода і т.д. Так само ви зможете продовжити термін служби взуття, яка буде ціла не сезон, а кілька років. Та й що говорити про те, як приємно бачити людину, яка носить чисту і доглянуту взуття. Що входить в догляд за взуттям. Для багатьох поняття "доглядаю за взуттям" своє, хтось просто акуратно носить черевики, хтось їх постійно чистить, хтось не дає носити своє взуття іншим членам сім'ї і т.д. Насправді, догляд за взуттям включає в себе мийку або чистку взуття, сушку і очищення взуття, полірування й просочення взуття спеціальними засобами. Все це робиться досить швидко, так що не забере у вас багато вільного часу. У тиждень само варто чистити взуття хоча б 2-3 рази, хоча краще це робити щодня або в міру забруднення взуття.

Етап перший: очищення взуття від бруду.

Перед тим, як почати очищення взуття, її необхідно розділити на гладку і нубуковой, тобто бархатисту. Зрозуміло, що і чистка буде відрізнятися. Гладку взуття необхідно очистити від бруду, для чого необхідно скористатися щіткою для взуття, ганчірочками, і сухий, і вологою. Можна навіть промити взуття в холодній воді під струменем, але так, щоб вода не потрапила в черевик, і тим більше не можна використовувати гарячу і теплу воду. Щоб очистити бархатисту взуття її не можна мочити. Для цього етапу скористайтеся спеціальними щітками або гумками, які можна купити у взуттєвому магазині.


Намагайтеся підбирати "інструменти" для чищення взуття правильно. А ось підошву і каблук, якщо він є, з бархатистою взуття варто прибирати вологою ганчіркою, наприклад, фланелевою.

Етап другий: сушіння взуття.

Важливо після миття і чищення взуття після вулиці добре просушити взуття. Сушиться будь-яке взуття правильно тільки при кімнатній температурі. А от якщо ви будете ставити взуття на батарею або класти всередину кожного черевика спеціальні сушарки для взуття, то ви не зможе продовжити термін служби взуття. Краще всього, якщо вода якось просочилася всередину черевик, покласти в них зім'ятий папір.

Етап третій: чищення взуття.

Якщо ви чистите гладку взуття, то вам можна скористатися губкою для взуття. Однак чистити взуття можна тільки після того, як взуття остаточно висохне і просушити. Нанесіть на взуття чистячий кошти про розповсюдьте його, за допомогою губки, на всю поверхню взуття. Крем буде сохнути в залежності від його якостей, це можуть бути і недовгі 5 хвилин і довгі півгодини. Якщо ж ви чистите бархатисту взуття, вам не можна використовувати ті ж засоби, що і для чищення гладкою взуття. Знайте, що для чистки такого взуття є спеціальні засоби. Запитайте в спеціалізованому магазині крем, просочення або аерозоль для чищення взуття з нубуку. Якщо вам пропонують кошти, де немає позначки "для нубуковой взуття", не купуйте, щоб вам не говорили продавці.

Етап четвертий: полірування і просочення взуття.

Полірування взуття здійснюється, тільки якщо у вас гладкі черевики, а не оксамитові. Завдяки даному етапу ваше взуття буде сяяти, адже ви її обробите засобами для яскравості і блиску взуття. Щоб ваше взуття засяяла вам необхідно нанести на неї крем, віск або розпорошити аерозоль, які повинні надавати блиск, на них так і написано. Нанести ці кошти можна як за допомогою губки, так і щітки або полірувальної тканини. Просочувати взуття необхідно, щоб вона не допускала проникнення води і вологи всередину черевика. Особливо це важливо, коли у вас мокра погода або ви живете в місті, де часто йдуть дощі. Просочувати бархатисту взуття потрібно, але іншими засобами, ніж взуття з гладкої шкіри. Іноді і в окремій поліровки немає необхідності, тому один крем може поєднувати в собі і полірування, і просочення, і очистку.