Що потрібно людині, щоб стати хорошим фотографом.

Перш, ніж стати фотографом, необхідно зрозуміти, як ним стати. Для початку необхідно навчитися бачити прекрасне. Це дійсно необхідно виділити окремим пунктом. Багато можуть і хочуть фотографувати ту красу, яку і так видно, до якої не потрібно придивлятися, яка "тхне" на відстані. А от якщо краса захована десь зсередини, її потрібно зуміти виловити з надр природи, людської душі і навіть предметів. Буває, дивишся навколо себе і бачиш, як все красиво, а камера абсолютно не "бачить" цього. Так що важливо і самому побачити красу і "змусити камеру закохатися" в місце або в людини.

Припустимо, що ви вже бачите всю красу навколо себе, знаходьте прекрасне у простому і навіть негарному, у вас є талант і бажання відобразити на довгі роки щось чудове. Що далі? Як стати фотографом без хорошої фотокамери - це не можливо. Тому необхідно розуміти, що покупка дорогої камери - необхідність, а не примхливість або шик. Якщо ви вибираєте професію фотографа, то камера - це ваш хліб, а його вартість повинна окупитися надалі, як і ваша праця, витрати на всякі витрати та інше. Зрозуміло, що послуги фотографа повинні стояти грошей, але з умовою, що фотограф добре відпрацює, а не просто буде натискати на затвор камери.

Як стати фотографом.

Головне пам'ятати, що наявність у вас хорошого і дорогого апарату ще не говорить про те, що ви тепер фотограф. Дуже багато знайомих власників "наворочених" фотокамер запитують їх, чому вони не займаються фотозйомкою весіль, свят та ін. Це вкрай неправильний питання! Фотографом потрібно вміти бути, потрібно встигнути вхопити кращий кадр, підказати позу, виправити недоліки та ін. Хороший фотограф ще й вчиться своєму ремеслу протягом усього життя, вчиться працювати зі світлом, з декораціями, з людьми, з новими камерами та ін.


Стати фотографом дуже непросто, якщо хочеться бути відмінним фахівцем.

Для початку варто пройти курси або більш серйозне навчання, наприклад, в фотошколі. Тут вас навчать працювати з композиціями, зі світлом і тінями. Крім того, набагато краще дізнатися про необхідне обладнання у фахівців, ніж пробувати методом помилок і втрачати дорогоцінний час. Звичайно, вивчати фотомайстерність і стати фотографом можна і самому, переглядаючи уроки в Інтернеті, наприклад. Починати варто з найпростіших цифрових фотоапаратів, але з регулюванням налаштувань (не автоматичне налаштування), де можна налаштовувати відповідні параметри ISO, спалахи, балансу та ін. Зараз можна знайти недорогий, але хороший цифровий фотоапарат з оптичним зумом, і можливістю зйомки дрібних частин ( макрозйомка). Тренування обов'язково, вчіться знімати погоду, людей, руху, воду та інше.

Наступною сходинкою на шляху до того, щоб стати фотографом буде навчання роботі з готовими знімками. Кожна фотографія потребує обробки, так ви можете додати індивідуальність і неповторність кожного знімку. Безперечно, найпопулярнішою програмою є "Adobe Photoshop", хоча і вартість програми чимала. Але для початку можна встановити менш дорогу версію "Adobe Photoshop Elements".

Не забувайте і про змагальний дух: беріть участь у конкурсах, де б оцінювали ваші знімки, уточнювали, в чому проблема, крім того, ви зможете зайняти перше місце і отримати приз. Як тільки навчитеся азам фотосправи, зможете впевнено купувати більш якісну і професійну апаратуру з якісною оптикою, з регулюванням діафрагми, з можливістю докуповувати необхідне додаткове обладнання до фотокамери.