Шуми у вухах виникають з різних причин .. При цьому вони можуть бути об'єктивними, тобто такими, які може прослухати лікарський фахівець, і суб'єктивними, розрізнити які може лише сама людина. Приводів для виникнення цих так званих "перешкод" існує багато, а тому детального розгляду потребує кожен конкретний випадок.

Звичайно ж, не весь шум, який переслідує людські вуха, є небезпечним для здоров'я.

Сторонні звуки не завжди свідчать про наявність дійсно суттєвої проблеми, яка може виступити каталізатором для зниження слуху. Але й повністю ігнорувати цього "непроханого гостя" не варто, оскільки часом шум буває чи не єдиним раннім симптомом, що сигналізує про наявність захворювань серцево-судинної системи.

До яких же фахівцям слід нанести візит в тому випадку, коли шумить у вухах?

 1. Отоларинголог (в народі - ЛОР-лікар або "ухогорлонос")

  Лікар цього профілю проведе перевірку стану вушної порожнини і барабанних перетинок, виключить наявність сірчаних пробок і сторонніх предметів в слуховому проході. Крім того, він проведе оцінку тиску у внутрішньому вусі, тобто чи не має воно відхилень від норми, зможе перевірити вуха на предмет наявності запалення, або пошкодження слухового нерва. Лор-фахівець здійснить обстеження на предмет захворювань слухових, вестибулярних і лицьових нервів, а також хвороб нижньощелепного суглоба. Виключить або підтвердить наявність патології стовбура мозку і скроневої частки його кори.

  За результатами огляду лікар може прописати різні вітамінні добавки або спеціальні препарати для поліпшення кровопостачання.

 2. Кардіолог

  Якщо шум у вухах супроводжується запамороченням і спостерігається досить істотне зниження слуху, то це може виступати наслідком збою в роботі нервової системи. Можливо, саме таким чином пустують нервові імпульси. Це може бути як запалення, так і розрив, і спазм кровоносних судин.


  Згустки крові, утворені при такому порушенні, перешкоджають нормальному кровопостачанню і чинять тиск на нерв. Відзначається так зване "кисневе голодування", які за відсутності своєчасного і правильного лікування можуть спровокувати інші більш серйозні порушення в роботі серцево-судинної системи.

  Перешкоди для вільної циркуляції крові створюють відкладення на стінках судин головного мозку, т. е. атеросклерозние бляшки. Несприятливим фактором для нормальної консистенції крові є високий рівень холестерину, який робить її в'язкою. Підвищений артеріальний тиск провокує зниження еластичності артерій. Всі ці процеси відбиваються і на стані вушної порожнини. Визначивши справжню причину шуму у вухах, фахівець-кардіолог призначить і відповідне лікування.

 3. Невролог

  Шум у вухах може бути взаємопов'язаний з проблемами в шийному відділі хребта. У такому випадку з'являється біль і неприємні відчуття в шиї, в нижній частині потилиці, в скроневій області. Грижа хребта, остеохондроз - ці захворювання сприяють стисканню артерій, які живлять мозок людини киснем. Виходом зі сформованої ситуації є відновлення колишньої рухливості хребців і нормалізація процесу циркуляції крові.

  Варто відзначити, що гул у вухах може стати негативним побічною дією прийому антибіотиків. Деякі з таких препаратів є токсичними по відношенню до слухового апарату людини. Також провокаторами шумового супроводу, що переслідує людські вуха, можуть бути такі фактори, як чутливість до деяких медикаментів, неправильна дозування або порушення в способі прийому лікарських засобів, висока температура тіла при застудних та інших вірусних захворюваннях, надмірне фізичне навантаження. Якими б не були причини виникнення шуму у вухах, ясно одне: вирішити проблему і зберегти здоров'я може тільки спеціально навчений медичний працівник!