Шляху успіху.

Щоб стати начальником, необхідно знайти роботу. Рідко, коли людину без досвіду приймають відразу на високу посаду, тому почати доведеться з малого. Важливо правильно підійти до вибору місця роботи. Наприклад, якщо ви бажаєте влаштуватися на завод, де працюють здебільшого пенсіонери, то ви цілком незабаром можете зайняти звільнене вакантне місце одного з пенсіонерів, охочих все ж піти на відпочинок. Однак тут заковика - багато пенсіонерів із задоволенням працюють доти, поки їх не винесуть вперед ногами з робочого місця. Тому, влаштовуючись на роботу, запитаєте, яка ймовірність стати начальником.

Якщо вас все влаштовує, вам необхідно приступати до своїх обов'язків. Не забувайте виконувати роботу як слід. Намагайтеся робити все не гірше за інших, погоджуйтеся на підробіток, підміняйте колег. Вас повинні запам'ятати, як кращого або одного з кращих працівників. У тому випадку, якщо вам запропонують тимчасово зайняти місце керівника, не відмовляйтеся з гордості. По-перше, це досвід, по-друге, вас розглянуть, як потенційного начальника, та й ви самі зможете зрозуміти, чи підходить вам це.

Часом, стати керівником заважає відсутність у вас освіти, так що, якщо заковика в цьому, погоджуйтеся на направлення на навчання, на підвищення кваліфікації, курси та семінари. Як тільки ви навчитеся, зможете претендувати на місце начальника. Як стати начальником, якщо вам туди закриті двері на цьому місці роботи? Це часто буває, коли ви не знайшли спільну мову з більш високими керівниками, якщо працюючий начальник не бажає залишати своє робоче місце тощо. Не бійтеся підшукувати собі нові варіанти роботи, але тепер ви цілком можете претендувати на руководительских посаду. У вас буде потрібне освіта, досвід роботи, бажання стати начальником. Варіантів розвитку подій після цього два:

- ви знайдете нове місце роботи і тут же займете посаду керівника (але не забудьте звільнитися з роботи мирно, щоб вам дали хороші рекомендації);

- вас не захочуть втрачати на попередньому місці роботи і знайдуть або спеціально звільнять для вас посаду керівника.

Як стати хорошим начальником.

Яким повинен бути начальник, яким би пишалися працівники, якого б поважали і ставили в приклад? Іншими словами, яким повинен бути справжній начальник.


Це насправді складно, адже начальник - це не тільки той, хто організовує весь трудовий процес однієї команди, але і стабілізує атмосферу в колективі, стежить за своєчасним виконанням необхідної роботи, а так само бере на себе відповідальність за своїх працівників. Хороший начальник не той, який вміє добре кричати на підлеглих і вичавлювати з них всі сили, а той, хто вміє простимулювати кожного працівника на роботу на повну силу.

Дуже важливо відзначити такий аспект претендує на звання хорошого начальника: відповідальність. Зрозуміло, що перед вищестоящими людьми відповідь за роботу несе начальник, він отримує "по голові", якщо план не виконаний або з одним із працівників трапилося щось на робочому місці. За цей начальника потрібно цінувати і поважати, тому найчастіше це є провиною простих робітників. Але найважливіше в тому, як стати начальником, якого люблять - це захищати своїх працівників, кожного з бригади, перед своїм начальством. Саме ви повинні "вибивати" для робітників премії, домагатися відпусток і відгулів, оплати лікарняних та іншого.

Тільки за одну любов і відповідальність перед своїми людьми робітники будуть цінувати свого начальника, будуть намагатися зробити роботу вчасно і добре, так само вони будуть захищати вас перед вашим же начальством, якщо дійде до цього. Згуртованість колективу починається з вас і закінчується вашими підлеглими.