Бути космонавтом - це покликання.

Не кожен смілива людина погодиться стати космонавтом. Однак з часів СРСР і до цих пір багато хлопчаків з дитинства мріють стати космонавтами. Однак щоб стати такими необхідно мати залізне здоров'я, що є далеко не у кожного. Зараз бути космонавтом не так страшно, як раніше, коли тільки починалися дослідження в цій області і багато відмінні космонавти гинули не тільки в космосі, але і при тренуваннях, при старті, і що найприкріше - при приземленні ракети на Землю. Але не дивлячись на високий ризик, бажаючих полетіти в космос багато, просто одні хочуть гострих відчуттів, а інші - мріють відкрити щось нове і незвідане, принести користь.

Так що сперечатися з тим, що справжній космонавт - це покликання не кожної людини, ніхто не стане. Дійсно, необхідні не дужі зусилля, що вас допустили хоча б до тренувального курсу, не говорячи вже про запуск в космос. Необхідно витримати всі випробування, бути сміливим, бути готовим до найстрашнішим ситуацій. Тому в космос відправляють тільки найсильніших (без проблем зі здоров'ям), від чого ще образливіше чути про загибель таких людей.

Що ж, якщо ви вирішили стати космонавтом, без корисливої підгрунтя, хочете принести користь для країни і науки , тоді це ваше покликання. Якщо ж ви з тих, хто готовий заплатити будь-які гроші тільки для того, щоб хвалитися "Я був на Місяці", наприклад, то вам і не варто ризикувати своїм життям і здоров'ям і витрачати час тих, хто хоче зробити світ ясніше.

Як стати космонавтом.

Зрозуміло, що в першу чергу важливо мати освіту. Однак немає спеціальності "космонавт". Проте стати космонавтом можна, якщо вчитися з відзнакою на таких спеціальностях, як:

- льотчик,

- медичний працівник,

- науковець (вчений),

- інженер.

Найкраще вибирати з таких ВНЗ, як МГТУ ім.


Баумана, МІФІ, МАІ, МФТІ. Все це технічні ВНЗ Росії, сюди складно вступити, тут дуже важко вчитися, а що б згодом стати космонавтом, необхідно докласти всі сили без залишку.

Спочатку за часів СРСР космонавтів вибирали з кращих військових льотчиків і випробувачів, проте ставало зрозуміло, що на борту обов'язково потрібні такі фахівці, як інженери і лікарі. Так само стали набирати і вчених. Зараз же в нашій країні існує 3 підготовчих загону для космонавтів. Згідно з офіційними джерелами, в Росії в 2008 році налічувалося 33 активних космонавта і 7 кандидатів, в 2010 році налічувалося так само 33 космонавта, з яких 19 ще жодного разу не скоювали польоту, в 2012 році активних космонавтів налічувалося 32 з яких 11 людина ще не скоювали жодного польоту в космос. У січні минулого 2012 оголошувався конкурсний набір в космонавти.

Так що в першу чергу, щоб стати космонавтом, вам варто зрозуміти, що це вкрай складно, може зайняти дуже багато часу, не кажучи вже про час очікування між відбором і зарахуванням до космонавти, а так само про час очікування свого першого польоту. Не забувайте і про те, що проводиться дуже жорсткий відбір за медичними показниками. Важливо бути здоровим. Медичний відбір проходить так:

- військові особи, які претендують стати космонавтами, проходять комісію в ЦВНІАГ,

- цивільні особи, які претендують стати космонавтами, проходять комісію в ІМБП,

- медичний висновок особам, які претендують стати космонавтами видає ГМК у складі лікарів з Міністерств охорони здоров'я та оборони.